Během týdne se věnovali „dobíjení baterek" po první třetině soutěže. „Ve středu dopoledne jsme po dlouhé době vyběhli do terénu, přeci jen kluci jsou pořád na hřišti, tak jsme chtěli trochu změnu," vysvětlil asistent trenéra Jozefa Webera Josef Mucha.

Kvůli špatnému počasí, které začátkem týdne panovalo, proběhly dva tréninky i na umělé trávě ve Sportovním centru Kovona. „Každopádně ten výběh do terénu byl výjimkou, jinak jsme se věnovali hlavně fotbalovým věcem a vrcholem týdenního cyklu je právě zápas s Piastem Gliwice," ozřejmil Mucha s tím, že s polským týmem půjde o kvalitní prověrku.

Gliwice, vedené českým koučem Radoslavem Látalem, dosáhly v minulé sezoně na skvělý úspěch v historii klubu, a sice na titul polského vicemistra – o pouhé tři body za vítěznou Legií Varšava.

V nové sezoně se jim ale moc nedaří. V kvalifikaci o Evropskou ligu vypadly se švédským Göteborgem, v lize pak vyhrály Gliwice jen jeden z deseti zápasů a propadly se do zóny sestupu. V posledním kole polské ligy se jim už ale opět podařilo vyhrát.

„Gliwice jsme volili jednak z důvodu blízké vzdálenosti, jednak z důvodu kvalit týmu," vysvětlil hlavní trenér MFK Jozef Weber. Karvinou čeká příští týden důležitý zápas s Příbramí, která je poslední v tabulce české ligy. Gliwice jsou zase na spodku polské ligy. „To ale nehrálo roli. Piast je velmi dobrý tým, což dokázalo loni a trenér Látal ho určitě zase zvedne. My to utkání bereme spíš jako zápas s polským vicemistrem než s týmem, který je momentálně dole," usmívá se Weber.

Do zápasu jdou jeho svěřenci z plné přípravy. „Pro nás je důležité, že si budeme moci vyzkoušet některé věci, které bychom chtěli použít v lize a protočíme i více hráčů, především těch méně vytěžovaných," doplnil.

Utkání v Gliwicích se hraje v pátek od 11 hodin.