Domácí doposud získali deset bodů, a to měli poměrně těžké soupeře. Jistě si u těch dalších vydobyli potřebný respekt. „Vydobyli, ale ten by měli, i kdyby se jim nedařilo," ujišťuje trenér karvinských fotbalistů Jozef Weber.

Zlínské hráče označil za pracovitý tým s velkou silou pod balonem. „Také mají silné standardky. Hájek 
s Jugasem (oba stopeři) mají aktuálně formu, Liberci dali dva góly ze standardek, 
v Plzni se zase soupeř prosadil z brejků. Na obě situace si budeme muset dát pozor," varuje Weber.

Zlín doposud mohl spoléhat na to, že proti němu silnější soupeři museli tvořit hru a on sám je trestal 
z brejků. V pondělí se asi situace otočí. Zlín bude hrát doma, bude muset tvořit. „Bude to asi odlišné, ale ne moc. Oba týmy vyznávají podobný styl hry, mají podobné zbraně, proto čekám spíše opatrnější začátek. Teprve podle vývoje zápasu se uvidí, kam bude směřovat. Ale věřím, že jsme se na Zlín nachystali dobře. Rozhodně po posledních výsledcích a výkonech můžeme hrát s otevřeným hledím," hlásil po nedělním tréninku Jozef Weber.

Ještě přesně neví, zdali bude moci počítat s Voltrem, který do posledního domácího duelu proti Dukle Praha (2:1) nezasáhl. „Má svalové zranění, v takových případech se to těžko odhaduje. Přáli bychom si, aby byl v pořádku, ale konečné slovo bude na něm," dodává.

I kdyby Voltr do hry zasáhnout nemohl, vítězná sestava z předchozího zápasu nabádá k optimismu. Hráči utkání takticky zvládli. „A ukázali se i další, třeba mladý Galuška. Ale o tom to je. Když máte širší kádr, můžete být ve větším klidu," pochvaluje si Weber.

V letošní fotbalové sezoně je Zlín geograficky nejbližším sousedním městem Karviné. Dá se proto čekat, že k utkání dorazí i karvinští příznivci. „To by bylo výborné. Skupina našich fanoušků nás přijela podpořit i do Mladé Boleslavi, což mě příjemně překvapilo. Uděláme vše pro to, abychom naše fandy nezklamali," usmívá se trenér MFK.