Jak správně upozornil trenér týmu Jozef Weber, čeká jeho svěřence zatím nejtěžší protivník – Táborsko. „Před začátkem sezony jsem jej společně se Zlínem a olomouckou Sigmou tipoval na jednoho z hlavních kandidátů postupu," přiznal Weber.

Karvinou tak čeká nejtěžší prověrka v dosavadním průběhu soutěže a pravděpodobně až teprve tento souboj s Táborskem nastaví novému týmu zrcadlo. „Nevím, jestli přímo zrcadlo, protože každý zápas je jiný, ale jistě nám to napoví, na čem případně pracovat a jestli jsou naše ambice hrát předek tabulky oprávněné," míní trenér MFK OKD.

Spojitost s loňským podzimem, kdy Karviná vedla tabulku, dokud nezačala narážet na nejsilnější týmy soutěže, je minulostí. „Ty týmy jsou obměněné, konkrétně tedy ten náš je obměněn dost, takže bych v tom nic nehledal," přitaká karvinský trenér.

To naopak hráči jako Mráz, Presl, nebo Ciku, pokud nastoupí, budou mít naopak zvýšenou motivaci proti Karviné uspět. Jedná se totiž o bývalé hráče MFK OKD. „Ano, tak tomu obvykle bývá. A například právě Mráz či Presl byli v posledních zápasech klíčovými hráči mužstva. Přiznávám, že ale nedovedu odhadnout, jestli třeba Cikovi už přišly papíry z Polska a on bude moci hrát. To samé nevíme ani u Šimáka, který po zranění už začal s tréninkem. I kdyby ale mohl nastoupit jen na pár minut, hráče jsem už varoval, že i to mu může stačit k tomu, aby utkání rozhodl. Je to velice kvalitní fotbalista," upozorňuje Weber.

Více v zítřejším vydání Karvinského a havířovského Deníku.