V poslední sezoně se výraznou měrou podílel na bezproblémovém udržení karvinského nováčka v soutěži. Po sezoně jej ale zlákala nabídka pražské Slavia a výzva prodrat se do milionářské Ligy mistrů. To se nepovedlo (zatím), ale Jan Laštůvka pochopitelně v kádru sešívaných zůstává. A v sobotu s nimi do svého města přijede v rámci nejvyšší fotbalové soutěže pro body. 

Čeká vás specifický zápas, protože se vracíte do mateřského klubu. Jaké to pro vás bude?

Neříkám, že to nebude zvláštní. V Karviné jsem s fotbalem začínal, až pak se dostal do Baníku. Ve svém věku se to už ale snažím vnímat tak, aby to byl normální ligový souboj, ve kterém potřebujeme uspět. Ale trochu specifičtější to určitě bude. Přece jen mám doma spoustu známých a kamarádů. 

Loni jste si v dresu Karviné před utkáním se Slavií přál plný stadion. To se vám splnilo. Co si přejete teď?

(úsměv) Plný stadion Karviné přeju zase. Ale tentokrát si přeju výhru Slavie. Potřebujeme naplno bodovat.

Jan Laštůvka je po letním odchodu do Slavie oporou sešívaných.Zdroj: Tomáš Januszek

Budete chytat?

Měl bych. 

Karviné se letos moc nedaří. Co říkáte jejím výkonům? Co jí chybí oproti minulé sezoně?

Karvinou samozřejmě sleduji. Zatím má docela smůlu, protože některé zápasy zvládla herně velmi dobře. Třeba s Libercem nebo Zlínem si zasloužila vyhrát. Loni jsme s Karvinou možná nehráli tak dobře, ale zvládali zápasy bodově. V tom je asi momentální rozdíl. Já ale věřím, že se Karviná chytne a brzy to zlomí i výsledkově. Až po nás, samozřejmě (úsměv).

Ve slávistické brance jste se už zabydlel, i když poslední dva pohárové zápasy odchytal váš kolega Kovář. Jste spokojen s tím, jaký dostáváte prostor?

Ano, spokojen jsem. Odchytal jsem nejdůležitější zápasy, chytám i ligu. Před zápasy Evropské ligy bylo domluveno předem, že půjde chytat Kovy. Před tím prvním jsem navíc měl drobné zdravotní problémy, takže tam bych nešel chytat určitě. 

Jan Laštůvka má nadstandardní vztah s karvinskými fanoušky. Těší se na ně i v sobotu, i když je mu jasné, že tentokrát mu přát nebudou.Zdroj: Ivo Dudek

A cíle, které měla Slavia? Velkou kaňkou je asi Apoel, který vám znemožnil start v Lize mistrů, souhlasíte?

Bohužel. Nějakých deset patnáct minut s Apoelem nás stálo vysněný cíl. Mrzí nás to, ale co se dá dělat. Musíme se soustředit na Evropskou ligu a hlavně na naši domácí soutěž, protože na Plzeň už ztrácíme osm bodů. Tady musíme zabrat. 

Už jste to nakousl. Náskok vedoucí Plzně je dost velký, na to, že je odehrána jedna třetina soutěže. I proto nejspíš neberete z karvinské půdy nic jiného než výhru, je to tak?

Pochopitelně. My teď už musíme hrát v každém utkání na vítězství a Plzeň už taky musí někdy zaváhat. Nesmíme z toho být nervózní, je třeba se koncentrovat na každý nejbližší zápas. Momentálně na Karvinou. 

Kterou máte jistě pořád v srdci. Jak často se vlastně dostanete domů?

Teď už mám v Praze byt, takže nemusím tolik dojíždět. Domů se ale jednou týdně dostanu. Samozřejmě, že Karvinou mám pořád v srdci, těším se, až přijedeme. Ale tentokrát opravdu udělám vše pro výhru Slavie (úsměv).

A už víte, jestli se do klubu někdy vrátíte?

To je zatím daleko. Ve Slavii mám smlouvu na dva roky s možností ročního prodloužení, takže zatím se myšlenkami na návrat nezabývám. Ale přiznávám, že by mě taková nabídka potěšila.