„Los k nám byl přívětivý, hrajeme doma, nemusíme nikam cestovat a pochopitelně chceme postoupit, což bychom chtěli, i kdybychom museli hrát v Prostějove a ne doma," nastínil ambice Karviné Josef Mucha, asistent trenéra Jozefa Webera.

Karvinským v sobotu odpadlo ligové utkání s Libercem, jehož hráče postihly střevní potíže. Jak moc velkou komplikací to pro Karvinou je a změní se z tohoto důvodu uvažovaná sestava týmu pro dnešní pohárový duel? „Komplikace to samozřejmě je, protože vůbec nevíme, kdy se utkání odehraje. Jednak nevíme, jak dlouho bude Liberec v karanténě, a jednak je jeho termínový kalendář vzhledem k účasti v Evropské lize dost nabitý," přemýšlí Mucha.

Čili pár volných termínů by se možná našlo, nicméně se také klidně může stát, že se utkání bude dohrávat někdy koncem listopadu nebo v prosinci. „To by nebylo dobré, ale takové situace mohou nastat a my se s tím musíme smířit," pokrčil rameny Mucha.

„Co se týká poháru s Prostějovem, uvažovali jsme pochopitelně o zapojení více hráčů širšího kádru, ale když nám odpadla liga, půjdou do akce i někteří hráči základní sestavy, kteří potřebují herní praxi. Ale změny oproti lize budou," naznačil Mucha.

Nováčkovi FNL z Prostějova se ve druhé lize moc nedaří, což možná tak trochu mrzí i samotného Muchu, jelikož z Prostějova pochází. „Nevyšel jim start, mají jen dva body, ale měli i dost smůly, protože porážky, až na tu poslední doma s Vlašimí, jsou spíše těsné. Proti Znojmu třeba inkasovali z penalty, proti Frýdku v poslední minutě. Věřím, že se jim brzy začne dařit. Teď je jen otázkou, jakou váhu domácímu poháru v současném rozpoložení v Prostějově přikládají," uvažuje Mucha.

Prostějov asi nemá vyrovnaný kádr dvaceti hráčů jako třeba Karviná, a tak může do boje poslat hlavně náhradníky a soustředit se na mistrovskou soutěž. „Možné je vše, bude to spíš o nás, o naší hře a zodpovědnosti. Věříme, že tým k zápasu přistoupí s maximální koncentrací a další kluci chytí svou šanci za pačesy. V našem prvním zápase v Novém Jičíně to totiž bylo mizerné a nechceme, aby se to opakovalo," zakončil Josef Mucha.

Zápas začíná na Městském stadionu v Ráji v 15.30 hodin.