„Jsme samozřejmě rádi, že jsme zápas zvládli, protože už bylo načase plně bodovat a udržet se v kontaktu se špičkou tabulky," oddechl si po utkání trenér Josef Mazura.

Ten s potěšením sledoval, jak jeho svěřenci získávají převahu hned od začátku zápasu a vytvářejí si šance. K těm největším v první půli se řadilo břevno Mišinského a Cikova rána vedle pár metrů od brány. „To jsem ukázkově zazdil. Měl jsem střílet z první," sypal si po zápase popel na hlavu Elvist Ciku.

Nemuselo jej to mrzet. Mišinský totiž ještě do poločasu skóre otevřel pěknou střelou bez přípravy. „Bohužel se nám stalo to, co prakticky v každém zápase. Inkasujeme jako první. Pak už byl ten rozdíl ve kvalitě obou mužstev patrný," povzdechl si trenér Vltavína Milan Knížek.

Ve druhé části inkasovali jeho svěřenci ještě dvakrát. A to mohli být rádi. Domácí spálili další šance. „Hráli jsme dobře, věděli jsme, že musíme obranu soupeře rozpohybovat, abychom si vytvářeli prostor pro finální fázi," pochválil hráče trenér MFK OKD Mazura.

Ciku s Mišinským přidali další góly, pak Pindroch lapil Pražanům penaltu, ale v nastaveném čase dostal gól. „To mě trochu mrzelo, protože to byla taková kaňka na našem výkonu," přiznal Mazura.

„Za tu snahu jsme si gól zasloužili. Je to náš první gól venku, navíc na hřišti silného soupeře. Musím říct, že rozdíl oproti ČFL je značný. Myslel jsem si, že nám bude stačit tým lehce posílit a udržíme se v soutěži, ale mýlil jsem se. On ale přece jen musí být vidět nějaký rozdíl, vždyť většina našich hráčů ze základní sestavy chodí normálně do práce," přibližoval poměry v pražském celku Milan Knížek.

MFK OKD Karviná – Loko Vltavín 3:1 (1:0)

Branky: 37. a 65. Mišinský, 53. Ciku – 90(+2). Pečeňa. Rozhodčí: Hrubeš – Fišer, Vysloužil. ŽK: Mikula, Hoffmann – Bureš, Valíček. Diváci: 1 345.

Karviná: Pindroch – Hoffmann, Mikula, Uvíra, Knötig – Vaněk, Hottek – Ciku, Vladavič (85. Gonda), Eismann (71. Svatonský) – Mišinský (73. Pavelka). Trenér: Josef Mazura.

Další zápas hraje Karviná v sobotu v Pardubicích.