„Pořád si myslím, že nám na hřištích soupeřů schází větší důraz a agresivita ve vápně. My sice hrajeme, ale jen po šestnáctku a pak je najednou konec. Finální fáze nám chyběla i v Pardubicích," posteskl si trenér Karviné Josef Mazura.

Pardubice si během první půle vytvořily dvě tutovky. Ty zůstaly ještě nevyužity, ovšem na začátku druhé půle se to změnilo. Tečovanou střelou překonal Pindrocha v karvinské bráně Hundák. „Velká škoda. Chvíli předtím jsme mohli dát gól Vaňkem," připomněl Mazura.

„Já si ale myslím, že jsme o ten jeden gól byli lepší. První poločas jsme odehráli velmi dobře, jenže chyběl tomu gól. Po pauze jsme začali ztrácet balony a soupeř se dostal do tlaku. Branka Hundáka nás vysvobodila," přiznal trenér Pardubic Jiří Krejčí.

Domácí pak přidali ještě druhý gól a Karviná nabrala směr porážka. V závěru se po gólu obrozeného Cika ještě snažila o vyrovnání, které mohl zařídit obr Pavelka, jenže branku nedal a hosté odjeli z města perníku bez bodu.

Navíc přišli o Hottka, jenž se nechal v závěru během chvilky vyloučit. „To pro nás bude citelná ztráta," zalitoval Mazura. „Tu druhou žlutou mu nevyčítám, možná to z jeho strany ani nebyl faul, ale ta první byla úplně zbytečná. Hráč jeho zkušeností by měl udržet nervy na uzdě," podotkl Mazura, který viděl v prvním gólu klíčovou událost zápasu.

„Měli jsme tlak i šance, pak jsme ale dostali branku a byli okamžitě v křeči," pokrčil rameny. Mužstvo se snažil oživit střídáními, což pomohlo částečně. „Ta střídání Karviné pomohla. Díky nim získala výškovou převahu a závěr byl dramatický, už jsme to ale ubojovali," oddechl si trenér Pardubic Krejčí.

FK Pardubice – MFK OKD Karviná 2:1 (0:0)

Branky: 53. Hundák, 75. Přibyl – 84. Ciku. Rozhodčí: Lerch – Gallo, Černý. ŽK: Kudrna, Jeřábek, Hodas – Mišinský, Hottek. ČK: 90(+2). Hottek. Diváci: 571.

Karviná: Pindroch – Hoffmann, Mikula, Uvíra, Knötig – Vaněk (62. Pavelka), Hottek – Svatonský (62. Gonda), Ciku, Eismann – Mišinský (80. Fiala). Trenér: Josef Mazura.

Další zápas hraje Karviná v neděli se Zlínem.