Ani jeden z týmů nenastoupil v kompletních sestavách. Karviná ale představila své nové venkovní zápasové dresy. „Šlo nám o to vidět v akci hráče, kteří moc nehrají,“ řekl úvodem trenér Karviné Juraj Jarábek.

„V koronavirové pauze jsme hráli jen mezi sebou, pak přišel zápas s Pardubicemi, který jsme nezvládli, proto jsme potřebovali další utkání. Pro nás to byl dobrý test, s kvalitním soupeřem. Bylo to v našem podání úplně jiné tempo než v sobotu,“ podotkl kouč Opavy Radoslav Kováč.

První poločas góly nenabídl. Branky začaly padat až po přestávce. Nejdříve se trefil hlavou po standardce Holíka Žídek. Za hosty srovnával po pasu za obranu Mikuš. „Naše obrovská chyba. Hráč dostane balon za obranu z vlastní poloviny, je to šílenost, hrozně mi to vadí. Musíme organizaci hry zlepšit,“ podkotkl Kováč.

Bohumín-Skřečoň, letecký snímek.
Obchvat Bohumína-Skřečoně, Dětmarovic a Dolní Lutyně dostal opět zelenou

Výhru nakonec přece jen slavili domácí, když míč si vzal do tahu Dedič a prostřelil brankáře. „Musíme takto hrát pořád. Bylo tam z naší strany více střelby, tak to má být,“ pochvaloval si Kováč, který dal šanci i mladým hráčům, jako Jelínkovi nebo Ratajovi. „Chtěl jsem je vidět. Nemyslím si, že jsou na ligu úplně připraveni, ale ani jeden mě nezklamal,“ dodal.

Za Karvinou z mladých borců nastoupili Tavares a Vlachovský, po delší době dostali šanci Smrž a Janečka. „Dobrý bojovný zápas, který měl tempo. Hrálo se ale na hrozném terénu, na kterém vázla kombinace. Výsledek je i v přípravě důležitý. Nemyslím si, že jsme byli horším týmem než Opava, ale soupeř byl efektivnější. Pro mě zápas splnil svůj účel,“ podotkl karvinský trenér Juraj Jarábek.

V nejvyšší soutěži se představí Karviná v sobotu 21. listopadu na hřišti Sigmy Olomouc.

SFC Opava – MFK Karviná 2:1 (0:0)

Branky: 62. Žídek, 76. Dedič – 74. Mikuš.

Karviná: Bolek (46. Neuman) – Janečka (46. Mangabeira), Dramé, Twardzik, Bartošák (46. Guba) – Smrž, Hanousek – Ndefe, Tavares, Mikuš – Haša (63. Vlachovský). Trenér: Jarábek.

Horníci na home office - nová komedie.
Horníci na home office. Novou komedii najdete od pátku zdarma na internetu