Karvinští nastoupili se třemi možnými posilami, spoustou mladých hráčů, kde čtyři jsou ještě teenagery a třemi zkoušenými hráči z Chorvatska. „Tohle byl takový experiment, s kým by se dalo a s kým nedalo počítat. Vzhledem ke krátké letní pauze i první a poslední. Ano, byli u nás na zkoušce celý týden tři chorvatští hráči, ale v konfrontaci s ligou se ukázalo, že nejsou lepší než naši, a tak jsme se rozhodli jejich testování ukončit," poznamenal hlavní trenér Karviné Jozef Weber.

Hosté představili ve své sestavě tři nové tváře. Po odchodu zkušeného Trousila a jabloneckého Kubisty, který na pozici stopera nečekaně ožil, potřebuje na tento citlivý post adekvátní náhradu. Proto se v základu objevil olomoucký Pavel Dreksa, který na jaře hostoval ve Znojmě. „Pavel splňuje naše nároky, chce u nás hrát, takže zbývá jeho přesun k nám doladit jen mezi kluby," nastínil Weber.

Kromě Dreksy byly k vidění v sestavě Karviné ještě dvě nové tváře, a sice Sedlák s Ondrušíkem. „Mladého Sedláka jsme si vyhlédli v juniorce brněnské Zbrojovky, mohl by být alternativou na post střeďáka, kde obvykle operuje Lukáš Budínský. Ondrušík je o něco starší se zkušenostmi z Hlučína nebo Vítkovic. U obou hráčů pokračujeme v jednáních," dodal Jozef Weber.

FC Slovácko – MFK OKD Karviná 5:2 (1:1)

Branky: 32. Sabler, 51. Kalouda, 69. Koné, 80. Galuška, 88. Havlík – 17. Puchel, 67. Duda.

Slovácko 1. poločas: Daněk – Reinberk, Hofmann, Prajza, Simerský – Civič, Sadílek, Šumulikoski, Valenta, Hlúpik – Sabler.
Karviná 1. poločas: Lipčák – Barašič, Puljič, Dreksa, Zelený – Glaser, Sedlák – Lingr, Ondrušík, Puchel – Juřena.

Slovácko 2. poločas: Daněk – Kuncl, Simerský, Hofmann, Jeleček – Daníček – Galuška, Kalouda, Havlík, Kerbr – Koné.
Karviná 2. poločas: Pastornický – Barašič (58. Leibl), Moskál, Puljič, Eismann – Medak, Ondrušík (60. Kurušta), Duda, Vaněk, Puchel – Urgela.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.