Po dlouhé době, na podzim snad vůbec poprvé, nezažívali Karvinští během utkání žádné nervy. Od začátku měli zápas pod kontrolou, gólová hlavička Vladimíra Mišinského je uklidnila a Pražany nepouštěli takřka k ničemu. Ti se za celý zápas zmohli na dvě střely na bránu a jednu nebezpečnou situaci, po níž hlavičkoval Kuzmanovič. To bylo hodně málo na to, aby Střížkovští mohli pomýšlet na bodový zisk.

Domácí naopak lépe kombinovali, chytře rozdělovali balony do stran a vytvořili si několik gólových situací, z nichž jednu po přestávce proměnili. Jejich výhra byla naprosto zasloužená.

„Dá se říci, že i pár předešlých domácích zápasů bylo z naší strany bez nervů, rozdíl byl pouze v tom, že jsme inkasovali zbytečné góly ze standardek. I dnes tam jedna na straně soupeře byla," vybavil si trenér Karviné Jan Páník moment z 80. minuty, kdy za gólmana Palečka zasáhl hlavičkující Hoffmann.

„Ale jinak máte pravdu, soupeř si ze hry nevytvořil nic, kdežto my asi pět dalších gólových šancí," pochvaloval si Páník.

Druhou branku vsítil cizinec v karvinských službách Elvist Ciku. Při své akci si doslova vychutnal gólmana Wintera i dvojici bránících Pražanů, kteří skončili v síti, ovšem to balon také. „Tam už jsem měl hodně místa. Když je dost prostoru, může si člověk dělat prakticky co chce," usmíval se po zápase karvinský ofenzivní záložník. Tentokrát ale nastoupil v útoku. „Trenéři mě dali tam, tak jsem hrál tam," pokrčil rameny. Přestože na tomto postu podle svých slov nikdy nehrál, necítil se zase tak nesvůj. „Kluci mě podrželi, dobře jsme kombinovali, vyhověli si. Nebylo to tak strašné," zubil se po zápase.

MFK OKD Karviná – Bohemians Praha 2:0 (1:0)

Branky: 16. Mišinský, 52. Ciku. Rozhodčí: Orel – Arnošt, Trávníček. ŽK: Gonda – Lencevič, Nesvadba. Diváci: 841.

Karviná: Paleček – O. Cverna, Hoffmann, V. Cverna, Hottek – Limanovský, Vaněk (74. Puškáč), Gonda, Vladavič – Mišinský (82. Vrána) – Ciku (81. Besta). Trenéři: Mašlej a Páník.