Jedním ze zájemců o jeho služby je liberecký Slovan, který rozhodně nemá komfortní pozici v tabulce. Přes zimu spíše oslabuje a pustil už tři opory základní sestavy – Sýkoru, Folprechta a Komličenka. Proto potřebuje posílit. Do jeho kádru už zamířil slávistický útočník Radek Voltr, který na podzim hostoval právě v Karviné, a ten by se mohl dočkat jiného karvinského spoluhráče.

Sám Jaroslav Zelený přiznal, že se mu Liberec ozval, ale nic bližšího k tomu neřekl. V prvé řadě totiž půjde o dohodu obou klubů. „V tuto chvíli k tomu opravdu nemohu nic říct a nerad bych pouštěl do novin něco, co ani nemůžu. Můžu jen potvrdit, že se Liberec ozval, což mě potěšilo, ale já mám platnou smlouvu v Karviné a zatím tady normálně pokračuji," podotkl blonďatý odchovanec Hradce Králové.

Ten patřil v podzimní části k oporám karvinského týmu a nastoupil do všech zápasů, ve kterých, až na utkání ve Zlíně, nestřídal.

Karvinský manažer Lubomír Vlk upozornil, že Zelený má v Karviné smlouvu do roku 2018. „Zájem o Zeleného evidujeme, ale nejde jen o Liberec, ale o více klubů. Konkrétnější v tuto chvíli být nemohu. Ve hře jsou obě varianty, tedy, že Zelený zůstane u nás, i že půjde jinam. Víc k tomu nelze dodat. Moudřejší budeme až v dalších dnech," doplnil.

Také sportovní ředitel Liberce Jan Nezmar toho moc neprozradil, prakticky vůbec nic. „Zelený? Víme o něm a určitě by nás zajímal, ale to je tak vše," odvětil Nezmar na dotaz Deníku, zda Slovan jeví zájem o karvinského obránce.

Je ale také fakt, že s Karvinou od úterý trénuje Jan Vondra. Tento talentovaný odchovanec Sparty strávil podzim na hostování ve Vlašimi, kde hrál stejnou pozici jako Zelený, tedy levého obránce. A podobně jako on odehrál všech šestnáct zápasů, navíc s plným počtem minut. V Karviné je zatím na testech.

„O Vondru máme dlouhodobější zájem, viděli jsme ho v několika druholigových zápasech, ale i pro něj by bylo lepší, kdyby se nám ukázal naživo v přípravě. Bohužel je teď zraněný. Takže uvidíme, jestli naskočí v sobotu do utkání s Ružomberokem, nebo ve středu proti Baníku," poznamenal Vlk.

Karvinští v těchto dnech také řeší možné angažování slovenského záložníka Damiána Bariše, jemuž skončila v Trenčíně smlouva a v přípravě se jevil silbně. „Naposledy hostoval ve Zlatých Moravcích, líbí se nám, ale ještě si musíme vše ujasnit. Tohle vyřešíme také v nejbližších dnech," ujistil Vlk.