„Až do dneška jsem si pochvaloval, že máme pro přípravu ideální počasí, trénovali jsme de facto na podzimních terénech," pousmál se po zápase trenér karvinských fotbalistů Jozef Weber. Byl v kulichu, rukavicích a setřepával ze sebe sněhové vločky.

Z herního hlediska se mu více líbil první poločas. „Je to paradox, neboť jsme o dva góly prohrávali, ale dařilo se nám Opavu přehrávat. Ta využívala své šance, my je zahazovali. Spokojen jsem určitě s ofenzivní stránkou, kromě branek jsme si dokázali vytvářet gólovky. To neplatí o defenzivě, protože Opava měla gólovky taky. Ale není to jen o obraně, spíš o defenzivě všech řad. V tom ještě musíme zapracovat," dodal.

Fotbalisté Karviné (v zeleném) zdolali doma v pěkném utkání Opavu.

Pár slov prohodil i k možné jarní posile Španělu Castanierovi, jenž technickým obloučkem tři minuty před koncem zařídil vítězný gól Karviné. „Je to šikovný hráč, rychlostní typ a určitě zajímavý. Ještě má problém s bráněním, ale otestujeme ho a na ten půlrok by tady mohl zůstat. Jeho zásadním problémem je, že neumí ani anglicky, zatímco my španělštinu neovládáme. Bude se muset brzy naučit něco česky, jinak se s ním nedomluvíme," zasmál se Weber.

MFK OKD Karviná – SFC Opava 4:3 (1:3)

Branky: 56. a 78. Juřena, 9. Puchel, 87. Castanier – 17. a 45. Svatonský, 36. Lavrovič. Rozhodčí: Handlíř. Diváci: 44.

Karviná 1. poločas: Pindroch – Juřena, Janíček, Jovanović, Eismann – Vaněk, Daníček – Limanovský, Budínský, Puchel – Urgela.

Karviná 2. poločas: Pindroch – Hatok, Cverna, Jovanović, Knötig – Tarczal, Vaněk (75. Budínský) – Limanovský, Castanier, Puchel – Juřena.