Na výhře 1:4 se dvěma góly podílel Hošek, stejným brankovým obnosem přispěl i mladý Šupolík. Za domácí v závěru korigoval kanonýr Opic.

„Jsme v tvrdé kondiční přípravě. Úvodní zápasy bereme spíše jako zpestření,“ řekl úvodem trenér Karviné Jiří Balcárek. Jeho tým byl rozdělen na dvě skupiny. „Testujeme nové hráče. Druhá skupina hrála s Petrovicemi,“ doplnil Balcárek.

Ani té se nevedlo, podlehla diviznímu nováčkovi 1:2. V tomto střetnutí skóroval Mišinský. „Samozřejmě, že nás obě porážky mrzí,“ podotkl Balcárek.

Trenér Karviné v uplynulém týdnu zkoušel trojicí hráčů. Fotbalisty olomoucké Sigmy Nepožitka a Ulmu a také Slováka Pinise z Ružomberku. „Pinis i Ulma u nás končí, ani jeden z nich výrazněji nepřesvědčil. Radim Nepožitek zatím zůstává,“ prozradil Balcárek s tím, že v týdnu by měli na zkoušku dorazit další fotbalisté.

„Potřebujeme získat hlavně stopera a útočníka,“ jmenovitě se ale trenér nevyjádřil.

Na hlučínské straně panovala spokojenost. „Nepřikládáme tomuto utkání velkou váhu, jsme začátku přípravy. Některé momenty z naší hry mě ale potěšily,“ pousmál se trenér Hlučína Václav Daněk.

Zejména druhý gól potěšil oko diváka. Vše začal Bogdaň dlouhou křižnou přihrávkou na Bartošáka, ten poslal míč přes Ondrušíka na hlavu Hoška a Hlučín vedl 2:0.

V nadcházejícím týdnu uvítá do týmu nové tváře i Václav Daněk. „Někdo určitě přijde, mělo by se jednat o šestici hráčů,“ doplnil hlučínský stratég. První vlaštovkou je návrat mladého Hoška z pražské Slavie.

Jak Hlučín, tak Karvinou prověří v úterý, respektive ve středu ambiciózní slovenský celek ze Senice, v čele s exsparťanským koučem Stanislavem Grigou. Oba duely se odehrají v Kravařích se shodným začátkem (18.00).

Sestava Hlučína: Šteiniger – Brunclík, Bogdan, Švrček (46. Tomáš), Bartošák – Ondrušík (46. Šupolík), Mozol (46. Glonek), Hrtánek. Dobeš – Hošek (46. Antonín), Vitášek (46. Koubek)