Třinečtí přijeli do Karviné nabuzeni výhrou nad sousedy z Frýdku-Místku. Čekalo se, že se po předchozí nepříznivé sérii chytí. „To jsem čekal taky. Výhra v derby nad Frýdkem nás povzbudila, také jsme byli v první čtvrthodině aktivnější, jenže obdržená branka nás zase zbrzdila. Pak jsme inkasovali znovu a už jsme tušili, že to v Karviné bude hodně obtížné. Karviná je navíc kvalitativně někde úplně jinde než Frýdek, nelze to moc srovnávat. O to těžší bylo vracet se tady do zápasu. Nechtěli jsme především inkasovat. Když už se tak stalo, nabralo utkání jiný směr, než který jsme chtěli," připustil třinecký kouč Marek Kalivoda.

Z utkání Karviné (v bílém) s Třincem.

O první dvě branky domácích se postaralo produktivní duo Urgela – Budínský, které Karviné zařizuje prakticky všechny góly. „My jsme paradoxně měli spíš nervózní úvod, myslím, že domácí vstupy míváme daleko lepší. Přesto jsme se dostali do vedení, což nás uklidnilo. Přidali jsme druhý gól a vypadalo to, že utkání bude probíhat v poklidu, ale Třinec se nevzdal, po brejku se vrátil do hry. Zrovna v momentě, kdy jsme měli zápas pod kontrolou. Tím bylo postaráno pro druhou půli o drama, protože soupeř se zákonitě pokoušel větší aktivitou dosáhnout na vyrovnání. Až třetí branka to rozhodla," oddechl si kouč Karviné Jozef Weber.

Pečetící gól měl na svědomí znovu Urgela. „Branky, které jsme inkasovali, byly zbytečné. Tak jako v předcházejících podzimních zápasech nabídneme soupeři vlastní jednoduchou ztrátou míče při rozehrávce velkou šanci, a soupeř kvalit Karviné ji umí využít. Druhý gól byl vyloženě laciný, snažili jsme se tam o nějaký ofsajd systém, který nevyšel a třetí jsme dostali po standardce," mávl rukou Kalivoda. „Poslední šanci na bod jsme měli asi deset minut před koncem, kdy šel Lukáš sám na gólmana, ale nedal a byl konec. Domácí byli efektivnější a zaslouženě vyhráli," hodnotil derby třinecký kouč.

MFK OKD Karviná – Fotbal Třinec 3:1 (2:1)

Branky: 21. a 71. Urgela, 15. Budínský – 37. Dedič. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Melichar. ŽK: Skwarczek – Matoušek. Diváci: 826.

Karviná: Lipčák – Růžička, Janíček, Trousil, Eismann – Daníček, Skwarczek – Hatok (70. Fiala), Budínský (83. Jurdík), Zelený – Urgela (89. Juřena). Trenér: Jozef Weber.

Třinec: Rohel – Velner, Kubáň, Čelůstka, Matoušek – Hupka, Motyčka – Joukl (81. Malíř), Ceplák (67. Smetana), Lukáš – Dedič (85. Gomola). Trenér: Marek Kalivoda.