Karvinští měli v úvodním dějství herní převahu. Jejich tlak však vyústil jen v nevyužité šance se závěrečnou tečkou v podobě neproměněné penalty Vladaviče, kterou byla snaha dát Třinci branku ukončena.

Do druhé půle nasadil trenér Karviné Pavel Malura dalších jedenáct hráčů, kteří si už takový tlak jako jejich předchůdci nevytvořili. Hosté z Třince naopak trefili Gavlákem tyč a Ceplák pět minut před koncem neproměnil penaltu.

„Mrzet nás může první půle, ve které jsme předvedli kvalitu, ale gólové zakončení vázlo. Náš první tým byl  konsolidovanější, předvedl více nápadů a byl i jistější v obraně. Druhá půle byla horší, ale bylo to způsobeno tím, že náš tým už nebyl tak vyvážený," hodnotil celkový obraz hry Pavel Malura.

Ten stále sympaticky dává šanci mladým hráčům, jako právě Davidu Puškáčovi, kterého během utkání několikrát pochválil a radil mu. „Jeho výkony hodnotím pozitivně, David má kvalitu, ovšem stále ještě jisté zlozvyky. Třeba dnes se zatahoval hluboko mezi stopery a pak chyběl při bránění. Ale je to kvalitní hráč, v Karviné ho určitě čeká budoucnost," míní Malura.

V pátek hraje Karviná s polským celkem Podbeskidzie Bielsko-Biała a poté odjede na herní soustředění do Rakouska. „Hráče jsme dosud hodně točili, teď už přijde na řadu roztřídění na základní sestavu a užší kádr. 
Do Rakouska vezmeme dvacítku hráčů a dva gólmany, protože nás tam čekají čtyři utkání, takže každý dostane šanci ve dvou zápasech," přiblížil Malura.


MFK OKD Karviná – Fotbal Třinec 0:0

Karviná 1. poločas: Paleček – O. Cverna, Bolf, V. Cverna, Knötig – Limanovský, Vaněk – Le Giang, Wojnar, Vladavič – Presl.
Karviná 2. poločas: Rakovan – Mikula, Hottek, Škahič, Pavlík – Besta, Puškáč, Hoffmann Vaclík – Vrána, Juřena.

Třinec: Lipčák – Buzek (46. Lisický), Švec, Cigánek (46. Hupka), Sporysz (46. Joukl) – Klimas (60. Ceplák), Motyčka (46. Matoušek) – Koper, Repa (60. Gavlák), Košulík (60. Eisman) – Vlachovič (60. Christu).


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#