Protože již v úterý je na programu vložené kolo a Karviná hraje v Ústí nad Labem, rozhodl se klub posunout domácí zápas s Táborskem už na pátek, aby získal aspoň den volna navíc. „Ústí má zrovna o víkendu volno, měli by oproti nám velkou výhodu," objasnil trenér MFK OKD Jozef Weber.

Karvinským sportovním fandům se to hodí, protože v sobotu od 18 hodin je na programu semifinále házenkářské extraligy mezi Baníkem a Duklou, a to si asi také nechá ujít málokdo, stejně jako dnešní duel s Táborskem, který startuje v 17.30 hodin.

Karvinští nesmí za žádnou cenu podlehnout dojmu, že po výhře v Hradci už půjde vše jako na drátkách. „Já věřím, že si každý z kluků uvědomí, o co jde. Byla by obrovská škoda devalvovat zisk z Hradce ztrátou bodů. Sami bychom si vyrazili všechny trumfy z rukou. Táborsko je ale výborný mančaft, budeme to mít hrozně těžké," předvídá Weber.

Už z toho důvodu, že se od Karviné znovu očekává plný bodový zisk. „V Hradci jsme v zásadě neměli co ztratit, a tak hráli kluci uvolněně. V předchozích domácích zápasech, kdy jsme byli výraznými favority my, to s takovou grácií nebylo. Byli jsme spíš v křeči, tak věřím, že se jí pro duel s Táborskem zbavíme," přál by si Weber.

Soupeře z jihu Čech už před sezonou pasoval na jednoho z možných lídrů soutěže. „Letos jim to moc nevyšlo, ale Táborsko se dlouhodobě pohybuje na předních příčkách soutěže, udržuje si kvalitu a jejich styl na množství přihrávek a držení míče je pro každého soupeře nepříjemný. Budeme to mít dost těžké dostávat se za jejich obranu, ale něco na ně snad vymyslíme," zakončil s úsměvem trenér Weber.