Nenavázali tak na sobotní vítězství v Sokolově. Nový trenér mužstva zatím není znám. Alespoň veřejnosti.

„Za kabinu nás to mrzí, chtěli jsme i kvůli trenérovi vyhrát, nepodařilo se. Zápas byl zase na vážkách, do vedení jsme mohli jít my, šance na to byly," pokrčil rameny kapitán karvinského mužstva David Mikula.

Na mysli měl evidentně Juřenovo břevno, které hosty zachránilo už ve 4. minutě. Pak se ale trefil varnsdorfský Daníček a domácí nečekaně prohrávali. Srovnat mohl Halaška, ani on ve velké šanci neuspěl, místo toho přišel druhý gól Varnsdorfu. „Prvních třicet minut jsme hráli fakt dobře, byl to povedený výkon," těšilo herní představení kouče hostů Zdenka Frťalu.

Poslední zápas sezony ve FNL. Karviná (v bílém) vs. Varnsdorf.

Když neuspěl v další tutovce ani Koutný, museli domácí spolknout nepříznivý dvoubrankový deficit. Ten po změně stran dokázali už jen korigovat. „Za stavu 0:2 už je to těžké. Soupeř hru kontroloval. Sice jsme tam měli nějaké náznaky, ale gól jsme dali příliš pozdě. Dát ho dřív, asi by to ještě bylo zajímavé, ale takto…," litoval odcházející kouč Karviné Josef Mazura, který ještě neví, kam budou jeho další kroky směřovat.

„Je to příliš brzy. Jen mě mrzí, že jsem se neloučil výhrou. Chtěl jsem tady pokračovat, ale takový je fotbalový život," zopakoval po utkání Mazura. Spolu s ním skončí pravděpodobně i několik dalších hráčů, kteří nenaplnili očekávání vedení klubu.

To momentálně jedná s několika trenéry na uvolněný Mazurův post. „Jednání ale probíhají, takže vám k tomu nic nového neřeknu," usmíval se manažer karvinského klubu Lubomír Vlk. Spekuluje se však o jménu Jozef Weber, který naposledy vedl pražské Bohemians. „Okruh trenérů sestává z více adeptů," nekonkretizoval zatím nic Lubomír Vlk.

MFK OKD Karviná – FK Varnsdorf 1:2 (0:2)

Branky: 90. Gonda – 6. Daníček, 17. Schubert. Rozhodčí: Nenadál – Hock, Peřina. ŽK: O. Cverna (K). Diváci: 789.

Karviná: Pindroch – O. Cverna, Mikula, V. Cverna, Eismann – Gonda, Vaněk – Fiala, Hottek (30. Koutný), Juřena (73. Puchel) – Halaška (61. Holek). Trenér: Josef Mazura.