V aktuální tabulce je na tom ale severočeský tým nevalně a jen díky poslednímu vítězství nad Hradcem Králové se dostal alespoň na jedenácté místo. Karviná je desátá, když naposledy prohrála doma po matném výkonu s Teplicemi 1:4.

Nestraší trenéra MFK Jozefa Webera bilance jeho týmu proti severočeským celkům? Jablonec dal Karviné v její ligové premiéře „bůra", Teplice zase při karvinské domácí premiéře pod umělým osvětlením „čtverec". Kolikrát inkasují Karvinští od Liberce?

„Já doufám, že ani jednou, byť jsme si vědomi ofenzivní síly Liberce. Ale žádná premiéra už nás nečeká, tak snad to nedopadne stejně jako s Teplicemi. Nesmí," zdůrazňuje trenér Karviné.

Jeho svěřenci se měli s Libercem utkat už před měsícem. Liberec ale skolila střevní viróza, předtím i potom navíc bojoval s absencemi dalších zraněných hráčů. Co se od té doby změnilo? „Tak změnilo se asi to, že Liberec se dal postupně dokupy a zvolna se zvedá, což se ale dalo čekat. Má velkou sílu. Ukazoval nám jakési dvě tváře, když se mu dařilo, minimálně herně, v pohárové Evropě, a naopak doma nevyhrával, ale i to se už mění. Ono se samozřejmě nedalo počítat s tím, že bude v tabulce figurovat delší dobu dole, protože kvalitu má velikou. My se budeme snažit ho v té cestě vzhůru aspoň trochu přibrzdit," říká Weber.

Karvinští si v sobotu po hodně dlouhé době vybrali slabší chvilku. Tak špatně hráli naposledy snad před rokem ještě ve druhé lize v Pardubicích. „My jsme odehráli nějaké slušné zápasy, v domácím prostředí jsme se prezentovali určitým stylem a soupeři k nám neradi cestovali, protože je tady zápas bolel. Musím říct, že Teplice to nebolelo, a proto tady v pohodě vyhrály. Nepochopitelně jsme sešli z cesty, kterou jsme si vytyčili. Kluci asi měli v hlavách to, že jsme odehráli dobrý zápas na Slavii, pak relativně v pohodě porazili Příbram a asi si řekli, že to tak bude pokračovat. Teplice nám ale ukázaly, že samo to nepůjde nikdy. Byla to užitečná lekce do zbytku podzimní části," uvažuje před dnešním atraktivním mačem Jozef Weber.

Ačkoliv má Liberec relativně hubené skóre (branek moc nedává, ale ani neinkasuje), je to zavádějící. „Oni hrají paradoxně hodně ofenzivně, na riziko a ve velkém počtu hráčů vepředu. Na to si musíme dát velký pozor," varuje kouč MFK.

Z utkání proti Teplicím nechce vyvozovat přehnané závěry. „Kdyby se to týkalo dvou tří hráčů, tak udělám změny na jejich postech, ale týkalo se to celého týmu, takže nechci panikařit a rozbíjet něco, co nám dlouho fungovalo. Kluci si prostě vybrali slabší den, to se ve sportu stává. Nesmí se nám to ale stávat často. Proto budou i menší korekce, ale spíš vzhledem k soupeři. Šanci chceme dát hráčům, kteří si ji zaslouží a třeba delší dobu nebyli v základu," přibližuje Weber.

Karvinský klub se ve své historii s Libercem dosud utkal jen jednou, před šesti lety v domácím poháru. Po bezbrankové remíze jej doma dokázal vyřadit na penalty. Ze současného kádru MFK ale tento duel nepamatuje vůbec nikdo.