Letošní úvodní vystoupení karvinských ligistů v MOL Cupu přineslo bezproblémový postup. Speciální byl zápas pro brankáře Jiřího Ciupu, který ve Frýdku hostuje právě z Karviné.

„Bylo to hodně netradiční. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu. Někdy jsem si až říkal, jestli jsem na správné straně,“ usmíval se Ciupa po zápase.

Svěřenci trenéra Františka Straky drželi od začátku míč a chtěli rychle rozhodnout, což se jim do půle i povedlo. „Od některých hráčů jsem čekal víc. Hlavně odhodlání. Věřil jsem v poločas 0:0, a že pak bychom mohli pozlobit, ale fatální individuální chyby nás stály to případné nerozhodné poločasové skóre a dvoubrankové vedení už si Karviná pohlídala,“ uznal trenér Valcířů Martin Pulpit.

Karvinský kouč František Straka si pochvaloval, že viděl v akci i další hráče. „Od toho to slouží. Každý zápas je lepší než trénink. Do kluků pořád hustím, aby nechali běhat soupeře. Ať hru kontrolujeme, což se dnes v zásadě povedlo. Domácí si zaběhali a my jsme postoupili. Byla to splněná povinnost,“ shrnul zápas Straka.

Namíchla jej akorát penaltová situace pro domácí, ze které Valcíři korigovali na 1:3. Brankář Pastornický přitom penaltu Šumskému chytil. Ale dorážející Visič byl u míče dříve. „Jo, gólman penaltu chytil, ale ostatní chrápali. Hlavně ale nechápu rozhodčího, že si vymyslel penaltu,“ zlobil se Straka.

Hráče připravoval na to, aby za rozhodnutého stavu šetřili silami. „Jasně, říkám jim, ať nechají běhat soupeře, ať se unaví. To je ta mezihra, co potřebujeme, to je to odskakování, co chci do hráčů nalít. Proč bychom se měli někam hnát jako blázni za stavu 3:0? To my musíme vnutit soupeři náš styl, ne se přizpůsobovat soupeři,“ hodnotil Straka utkání.

MFK Frýdek-Místek – MFK Karviná 1:3 (0:2)

Branky: 62. Visič – 31. z pen. Guba, 43. Galuška, 51. Petráň. Rozhodčí: Denev – Nádvorník, Hájek. ŽK: Hýbl – Krivák, T. Weber. Diváci: 1 576.

Frýdek-Místek: Ciupa – Kebísek, Bialek, Skwarczek (46. Teplý), Hýbl, Kaizar, Hurta, Ožvolda, Šumský, Visič (80. Bányácski), Varadi (57. Telnar). Trenér: Pulpit.

Karviná: Pastornický – Putyera, Krivák, Stropek, Čonka – Smrž – Vlachovský, T. Weber, Bukata (83. Wala), Puchel (35. Galuška) – Guba (48. Petráň). Trenér: Straka.