Karvinští fotbalisté po pěti kolech zase vyhráli, navíc venku, kde se jim letos příliš nedařilo. V úvodu jim zatrnulo, když domácí Kuzmanovič zahodil tutovku a pak se proti střele Čady blýskl gólman Pindroch. „Braňo kryl Sokolovu tutovku, ale i my jsme v první půli jednu měli. Při šanci Hottka jsme už všichni zvedali ruce nad hlavu, ale Kuba to dal vedle," zalitoval trenér Karviné Josef Mazura.

Přestože měl Sokolov kombinačně mírně navrch, nemusela Karviná odejít z první půle s prázdnou. K zakončení se v hodně slibné pozici ocitl také Halaška, ale i gólman domácích byl na místě.

„Spoléhali jsme na brejky, ale vyhověli jsme si i kombinačně. Na mužstvu byla vidět velká chuť do hry. I když jsme před utkáním museli sáhnout kvůli vynuceným absencím do obrany, zase tolik to nevadilo," pochvaloval si kouč MFK OKD.

To platilo i poté, co se domácí v 65. minutě ujali vedení. „Nepokryli jsme Hofmanna, který nám dorazil po standardce míč do sítě. Ale viděl jsem, že hráči nerezignují, nic nebalí. To byl rozdíl oproti předešlým venkovním zápasům, kde jsme také inkasovali jako první," vypozoroval zásadní rozdíl Mazura.

Pak už mohl počítat jen pozitiva. Sokolov možná pod dojmem náskoku ubral a už se zpět do zápasu nedostal. Trenér Mazura poslal na hřiště čerstvé hráče, dva z nich dali gól. V 73. minutě srovnal nejlepší střelec Karviné Fiala, vítězný gól dal hlavičkou Holek a výhru dobře hrající Karviné pečetil v poslední minutě mladý Puchel.

„Snad nám to pomůže do posledního utkání s Varnsdorfem. Hrajeme doma, chtěli bychom se loučit výhru, speciálně já, a navíc máme možnost přeskočit soupeře v tabulce a obsadit konečné šesté místo, což by pro Karvinou byl hodně solidní výsledek," vypočítal Mazura dostatek motivačních faktorů pro středeční poslední utkání svého týmu.

Baník Sokolov – MFK OKD Karviná 1:3 (0:0)

Branky: 65. Hofmann – 73. Fiala, 83. Holek, 90. Puchel. Rozhodčí: Julínek – Paták, Machálek. ŽK: Blažek, Ivasko – Gonda, Vaněk. Diváci: 586.

Karviná: Pindroch – O. Cverna, V. Cverna, Jovanovič, Eismann – Vaněk, Gonda (89. Svatonský) – Fiala, Hottek (72. Puchel), Juřena – Halaška (82. Holek). Trenér: Josef Mazura.