Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): „Po posledních dvou remízách jsme už potřebovali tři body jako sůl. Dneska se to povedlo a bylo by dobré zase najet na vítěznou vlnu. Jednoduché to ale nebylo, ovšem to jsme věděli. Nebylo to snadné ani z toho pohledu, že Plzeň včera vyhrála, takže náš úkol byl jasný, zvítězit také. Na půdě týmu, který je hlavně doma hodně silný, to pak těší dvojnásob. Myslím, že i diváci si přišli na své. Oba týmy měly šance, hrál se pěkný fotbal a napínavý byl zápas až do konce, se šťastným koncem pro nás. Že dal góly Muris (Mešanović), jen potvrdilo, že je nesmírně platný hráč. Byl ve správný čas na správném místě. O jeho zařazení do sestavy ale rozhodly i zdravotní problémy Škoďáka (Milana Škody)."

Jozef Weber (trenér Karviné): „Možná bych to utkání ani nemusel komentovat, stačí si pustit mé hodnocení po zápase s Plzní, protože by bylo stejné. Mělo to prakticky stejný průběh, řekl bych, že dnes jsme byli ještě aktivnější a nenechali se soupeřem tak zatlačit jako proti Plzni. Bod neležel vysoko, ale nezvládli jsme situaci před druhým gólem, která ani nebyla zase tak náročná. Byla tam naše chyba. K atmosféře můžu říct jen to, že byla fantastická, takže jsem nepochyboval o tom, že se hráči vydají ze sil. Mešanovičovy góly mě nepřekvapily tolik, jako jeho zařazení do základu. Ale on takové góly dává, z dorážek, je to prostě koncový hráč. My musíme zabrat příště, protože jsme třikrát po sobě prohráli."

Mihailo Jovanovič (stoper Karviné): „K bodům chybělo málo, bohužel musím říct opět. Připomnělo mi to ten nedávný zápas s Plzní. U obou gólů nám asi scházel větší důraz. U toho prvního Lašty (gólman Laštůvka) skvěle chytil první střelu, my ale byli u míče pozdě. Druhý byl podobný, taky dorážka, to je prostě škoda. Slavia je ale silné mužstvo, prokázala to a my můžeme být rádi aspoň za to, že jsme ji potrápili."

Pavel Eismann (kapitán Karviné): „Bolí to, protože dnes jsme byli bodům asi nejblíž z těch čtyř zápasů proti oběma adeptům na titul. Co k tomu chybělo? Asi se budu opakovat, ale kousek štěstí, možná lepší řešení určitých situací. Viděli jste sami, že u obou branek nám to tam pokaždé propadlo. Musíme standardky dohrávat líp. Ale bojovali jsme do posledního dechu, a když tak budeme pokračovat, tak už se zase nějaké té výhry určitě dočkáme."

Muris Mešanovič (autor obou slávistických gólů): „Jsem rád hlavně za tu výhru, která je důležitější než moje góly, i když mě samozřejmě těší. Byl jsem prostě na správném místě. Potvrdilo se nám, že Karviná má opravdu dobrý mančaft, dnes proti nám ukázali, že umí být nebezpeční. Mají to dobře poskládané, jsou tam i vysocí soubojoví hráči, kteří nám dělali vzadu problémy, taky sbírali odražené balony a ze začátku druhé půle byli lepším mančaftem. My zase měli navrch v první půli a ke konci zápasu. Tří bodů si hodně ceníme. Jestli domácím došly síly, když jsme i my, podobně jako Plzeň, rozhodli v závěru? Ano, nějaké poznatky jsme měli, ale to plynulo z toho, že Karvinští chtěli být aktivní a když hrajete aktivně, tak síly logicky docházejí. Toho jsme také využili."

Michal Frydrych (kapitán Slavie): „My jsme něco podobného čekali, Karviná je silný nováček, viděli jsme ji v akci proti Plzni, takže nám bylo jasné, co nás čeká. Jen jsme se přesvědčili, že to tady nemá nikdo jednoduché. Museli jsme hodně bojovat. Jsou to pro nás velice důležité body, protože jsme se potřebovali dotáhnout zpátky na Plzeň. Vedli jsme, to bylo v pořádku, dostali jsme hru nějakým způsobem pod kontrolu, ale následné vyrovnání z penalty nás trochu znervóznilo. Soupeř pak na nás nastoupil, to bylo nepříjemné, ale ke konci už jsme zase měli více příležitostí my. Škoda, že jsme je neproměnili dříve. Nakonec jsme to tam v závěru nějak dotlačili. Teď ve středu v poháru nám to soupeř určitě taky neodevzdá. Ale hrajeme doma, to by mohla být naše výhoda. Musíme se na to dobře připravit, protože pohár je pro nás stejně důležitý. Žádné úlevy se určitě nečekají, chceme vyhrát, co půjde."