V první půli měli domácí více šancí a zaslouženě se ujali vedení. Olomouckým mladíkům sice patřila úvodní rána Texla, který pěkně napřáhl a minul domácí břevno jen o pár čísel, pak už ale hráli jen domácí.

Šisler v 8. minutě odpověděl podobně a ze střední vzdálenosti o pár decimetrů minul tyč Blahovy svatyně.

Ve 12. minutě už to pro MFK OKD bylo veselejší. Jan Moravec zakombinoval se svým jmenovcem Šislerem a pohotovým obloučkem přehodil Blahu – 1:0.

Domácí kopali v první půli několik rohů. Letošní maturant Puchel zatočil jeden z nich na hlavu Panáka, jemuž ale „koníček" nesedl ideálně a balon přeletěl bránu.

Karviná se tak dotáhla zpět na Znojmo a Hradec Králové v postupovém boji.

Ve 29. minutě zahrával Puchel jiný rohový kop, Budínský jej patičkou přizvedl a Panák hlavou provětral Blahu, který „horký brambor" uklidil na další roh.

Ve 32. minutě zasekl míč ve vápně Puchel, otočil se kolem Hýbla a levačkou přinutil olomouckého gólmana Blahu k dalšímu zákroku.

Hosté se k ničemu podstatnému nedostávali, až ve 41. minutě se zničehonic zjevil před Pindrochem hbitý Buchvaldek, ale karvinský brankář byl rychlejší.

„My jsme sem přijeli s mladým mužstvem, které v těchto zápasech teprve sbírá zkušenosti. Musím ale říct, že hráči k tomu přistoupili dobře, byli jsme během první půle v dobrých situacích. Jen jsme si museli dávat pozor na standardky Karviné. U prvního gólu jsme propadli středem, to zvládli domácí pěkně," uznal kouč olomoucké rezervy Augustin Chromý.

Karviná (v bílém) si doma poradila s béčkem Olomouce 2:0.

Druhá půle začala stejně jako ta první. Karviná se snažila přidat další gól, což se jí podařilo v 58. minutě, kdy se podruhé prosadil Moravec.

Kromě šance Panáka se už pak nic podstatného nestalo a Karviná si s přehledem pohlídala tři body. „S přehledem ano, ale s lehkostí moc ne. Někteří hráči by se tím neměli tolik svazovat. Je to pořád jen fotbal," snažil se své svěřence oprostit od tlaku karvinský kouč Jozef Weber.

MFK OKD Karviná – Sigma Olomouc B 2:0 (1:0)

Branky: 12. a 58. Moravec. Rozhodčí: Hrubeš – Pochylý, Koval. ŽK: Jemelka, Kalvach, Buchvaldek (všichni Olomouc B). Diváci: 1319.

Karviná: Pindroch – Janečka, Sedlák, Hošek, Eismann – Šisler – Moravec, Panák (76. Juřena), Budínský, Puchel (85. Puri) – Urgela (55. Zelený). Trenér: Jozef Weber.