O svém postupu rozhodli během první půlhodiny hry. Největší zásluhu na vysokém vítězství 8:1 měl Jakub Legierski, který zaznamenal hattrick.

Heřmanice, Smilovice, Bohumín a naposledy Lokomotiva Petrovice. To je výčet nejzvučnějších celků, které na své pohárové cestě odklidili fotbalisté Vřesiny. Jejich krasojízdu utnuli až profíci z Karviné. „Bohužel, v prvním poločase jsme soupeři pomohli dvěma hrubkami. Potom se už zápas vyvíjel špatně. Naopak s tím, co jsme předvedli po přestávce, jsem spokojený maximálně," hodnotil svůj tým trenér Vřesiny Radim Karsten.

„Nutno říct, že los byl opravdu těžký. Do prvního kola nám přisoudil nejtěžšího možného soupeře, protože dle mého je to v současnosti jeden z nejlepších týmů v Moravskolezském kraji," pronesl na adresu Karviné.

Svěřencům Josefa Mazury se ke smůle domácích povedlo to, co je v takových zápasech pro favorita nejdůležitější – vstřelit rychlý první gól. Ten zaznamenal krásnou ranou pod břevno po špatně odvráceném rohovém kopu záložník Vaněk. Pak už se gólostroj Karviné rozjel naplno, nicméně za stavu 6:1 pro favorita už po změně stran branky tak snadno nepřicházely.

Sympaticky bojující Ostravané obdrželi jen dva góly a mohli si tak užít fotbalový svátek se ctí. „Dali jsme brzo branku, potom přidali další a o postupujícím tak bylo rozhodnuto," řekl karvinský trenér Josef Mazura, který přiznal, že o Vřesině toho před utkáním moc nevěděl. „Bylo ale jasné, že když vyřadili celky z krajského přeboru a divize, tak nemohou být špatní a kvalitu musí mít. Na druhou stranu je od nás dělí pět soutěží, takže kvalitativní rozdíl tam musel být vidět," dodal.

FC Vřesina – MFK OKD Karviná 1:8 (1:6)

Branky: 40. Livar – 25., 30. a 90. Legierski, 20. a 27. Fiala, 5. Vaněk, 19. Eismann, 74. Vladavič. Rozhodčí: Adámková – Plesar, Machálek. ŽK: P. Hruzík, T. Hruzík. Diváci: 400.

Karviná: Paleček – Cverna, Mikula, Jovanovič, Hoffmann – Hottek, Vaněk (64. Gonda) – Fiala (77. Svatonský), Vladavič (77. Fischer), Eismann – Legierski. Trenér: Josef Mazura.