Zpočátku se nechali zatlačit a více ze hry měli hosté, pak se hra vyrovnala a vše plynule směřovalo k bodu. Jenže po brance Magery Karvinští najednou prohrávali 0:1.

„Gól jsem dal, to je sice pěkné, ale měl jsem tam i další dvě příležitosti, jenže Berky mi je chytil,“ mrzelo Lukáše Mageru po zápase.

Muž, který se hodně přičinil o to, že Karviná stále „žila“, byl právě gólman Karviné Martin Berkovec. V utkání chytil tři tutovky, z toho dvě Magerovi. „No, po utkání jsme se o tom trochu bavili, on to při té brance udělal perfektně, ani to nebyla rána, ale chytře to zatočil na zadní tyč. Pro mě nejhorší moment byl, když tam pak odkudsi vyletěla ta skrytá střela a já v protipohybu balon ještě vytáhl jednou rukou ven. Tam mi bylo asi nejhůř,“ ohlížel se Berkovec za rozhodujícími okamžiky.

Trenér Středočechů Dušan Uhrin mladší citelně vnímal ztrátu bodů. „Chtěli jsme dát branku, nechtěli inkasovat. To první jsme splnili, myslím, že jsme i zaslouženě šli do vedení, protože jsme dobře kombinovali. Těch posledních deset minut bylo špatných. Neřekl bych, že jsme pustili Karvinou do nějakého tlaku, ale hodně jsme ztráceli balony ve středu pole, z toho plynuly akce Karviné a tím jsme se nakonec i připravili o vítězství," mrzelo Uhrina.

To naopak trenér Karviné Jozef Weber byl spokojen. „Ve druhé půli jsme byli aktivnější, bohužel jsme inkasovali jako první. Ale mužstvo musím pochválit, nepoložilo ho to. Velký podíl na tom má Martin Berkovec, který nás podržel při několika šancích Boleslavi a my z těch šancí v závěru dokázali srovnat,“ rekapituloval zápas.

MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 86. Moravec – 59. Magera. Rozhodčí: Královec – Dobrovolný, Antoníček. ŽK: Šisler – Takács, Čmovš, Matějovský. Diváci: 4025.

Karviná: Berkovec – Moravec, Košťál, Hošek, Eismann – Šisler, Janečka (78. Ramirez) – Štepanovský (70. Čolič), Panák, Kalabiška – Wágner (90+2. Lischka). Trenér: J. Weber.

Ml. Boleslav: Vejmola – Pauschek, Čmovš, Stronati, Fabián – Rada (55. Komličenko), Takács – Přikryl, Matějovský, Klobása (72. Jánoš) – Magera (83. Babalj). Trenér: Uhrin.