Stejně jako ve Zlíně inkasovali Karvinští už v 1. minutě, pak sice převzali otěže utkání do svých rukou, ale bez vyložených šancí. V 37. minutě srovnal po ostřelování Palečkovy svatyně Gonda, jenže pak věnoval rozhodčí Zelinka domácím penaltu, kterou Gulajev nepohrdl.

Ve druhé části přidali Třinečtí třetí zásah a bylo de facto rozhodnuto. Oživení do hry vnesli karvinští mladíci Kurušta s Puchlem, prvně jmenovaný dokonce po dalším závaru snížil, ale na vyrovnání už hosté čekali marně a podobně jako na podzim ve Frýdku-Místku odešli z derby se svěšenými hlavami, ačkoliv tomu tak nemuselo být. Gól hostujícího Vaňka, který byl regulérní, totiž arbitři shledali jako neplatný pro údajný faul na brankáře Palečka, který ovšem nebyl.

Ohlasy trenérů

Karel Kula (Třinec): „Diváci viděli derby, jaké má být. Nenudili se a za hezkého počasí viděli celkem pět gólů. Karvinští nám dvě branky po svých chybách darovali, ale o tom je fotbal. Neříkám, že jsme byli lepší, ale šťastnější určitě a tímto vítězstvím jsme udělali velký krok k záchraně, což mě velmi těší."

Josef Mazura (Karviná): „Viděli jsme dobré utkání, ve kterém naši hráči dřeli jako koně a za to jim musím poděkovat. Velmi mě mrzí, že dostáváme góly po obrovských chybách. Opět jsme inkasovali v samotném začátku a musíme to pak těžce dotahovat. Kýžený bod nemáme a je to škoda. K penaltovému okamžiku bych se nechtěl vyjadřovat, ale jsem velmi zvědavý na moment, kdy Richard Vaněk vyrovnával na 2:2, ale sudí zapískal jeho faul na gólmana Palečka."

Třinec - Karviná 3:2 (2:1)

Branky: 1. Haša, 45. z pen. Gulajev, 69. Ceplák - 37. Gonda, 79. Kurušta. Rozhodčí: Zelinka - Gallo, Plesar. ŽK: Kubáň, Haša, Gulajev - Vaněk, Kurušta, Mikula. Diváci: 1062.

Třinec: Paleček - Lisický, Vomáčka (46. Motyčka), Čelůstka, Kubáň - Malíř, Hupka, Málek (74. Wojnar), Ceplák - Gulajev, Haša (90. Dedič). Trenér: Kula.

Karviná: Pindroch - Mikula, Ofori, Koutný, O. Cverna (68. Svatonský) - Fiala, Vaněk (82. Puchel), Gonda, Eismann - Juřena, Halaška (74. Kurušta). Trenér: Mazura.