„Je to určitě zajímavý soupeř. Na zápas se těším," poznamenal asistent trenéra Jozefa Weber na karvinské lavičce Josef Mucha.

Karvinští hodlají v pohárovém duelu dát šanci méně vytíženým hráčům. „Je to až za týden, koncentrujeme se hlavně na Brno, ale tak nějak to bude. Což neznamená, že bychom něco podceňovali. Nový Jičín hraje sice až divizi, ale v minulé sezoně patřil k předním týmům a má kvalitu. Navíc na soupeře z vyšší soutěže se domácí vždycky chtějí vytáhnout. Nebude to lehké utkání," tuší Mucha a krátce komentoval i nový model soutěže. „Podle mě přináší letošní ročník určité oživení do zaběhnutých a už skoro fádních zvyklostí. Přece jen v tom starém pavouku se ty dvojice už docela často opakovaly. Los přináší vždy trochu toho napětí," myslí si.

Karvinští se už s Novým Jičínem dohodli na tom, že se utkání odehraje už v úterý 9. srpna. „V pátek cestujeme do Mladé Boleslavi, chěli jsme mít jeden den navíc," objasnil Mucha.

Los 2. kola (9. a 10. srpna): Klatovy – Jihlava, Domažlice – Jablonec, Litoměřicko – Příbram, Štěchovice – Bohemians Praha, Vltavín – Táborsko, Písek – Varnsdorf, Zápy – Sokolov, Živanice – Pardubice, Admira Praha – Hradec Králové, Převýšov – Dukla Praha, Benátky n. J. – Vlašim, Český Brod – České Budějovice, Tachov – Žižkov, Králův Dvůr – Teplice, Benešov – Ústí n. L., Šumperk – Opava, Chrudim – Vítkovice, Líšeň – Prostějov, Polná – S. Olomouc, Třebíč – Zlín, Břeclav – B. Ostrava, Nový Jičín – Karviná, Hulín – Znojmo, Uničov – Slovácko, Velké Meziříčí – Třinec, Slavičín – Brno, Hlučín – Frýdek-Místek.