Karvinští fotbalisté v závěru podzimu udělali ve svém pomyslném druholigovém písankovém sešitu velkou kaňku. Do té doby to bylo z jejich strany celkem obstojné představení.

„Takové zápasy se bohužel občas hrají. Je to součást fotbalu. Přiznávám, že jsem podobný průběh očekával, ale myslel jsem si, že to vzadu uhrajeme aspoň s nulou. Domácí bohužel pro nás tu jednu svou šanci využili, my ty naše dvě ne, a proto jsme prohráli zaslouženě," mrzela porážka trenéra Karviné Jozefa Webera.

Karvinští fotbalisté (v zeleném) prohráli v Ústí nad Labem.

Jeho tým po víkendu určitě ztratí bezprostřední kontakt s čelem tabulky, a to je po solidním průběhu posledních kol nepříjemné. „Nepříjemné je to i proto, že jsme si dosud v každém utkání vypracovali nějaké šance. Třeba jsme venku prohráli, ale dokázali jsme si vytvořit gólovky. V Ústí nic. Předtím jsme selhali pouze v zakončení, dneska nemohu klukům upřít snahu, v otázce přístupu bylo také všechno v pořádku, ale prostě to nešlo. Nebylo to moc koukatelné utkání. Byl to spíše boj," přiznal upřímně Weber.

V Ústí mu to s týmem nevyšlo nejspíš i proto, že nemohl pro čtyři žluté karty počítat s Lukášem Budínským, klíčovou postavou středové formace posledních dní. „Nechtěl jsem si to tak moc připouštět, ale vidět to bylo. Bohužel jsme postrádali i zakončovatele Urgelu, který se zranil před zápasem, to byla dvojnásobná mrzutost. Odešlo nám rázem dvanáct gólů a možná i proto jsme byli směrem dopředu hodně nevýrazní," připustil Weber.

Karvinští se tak už soustředí na blížící se derby s Třincem. „Musíme tu porážku napravit, abychom si závěrem podzimu nezpackali naši pracně vydobytou pozici. To by byla obrovská škoda," upozornil závěrem Jozef Weber.

FK Ústí n. L. – MFK OKD Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 59. Smola. Rozhodčí: Orel – Hrabovský, Kotalík. ŽK: Leibl, Peterka, Pávek – Eismann. Diváci: 774.

Karviná: Lipčák – Růžička, Janíček, Trousil, Eismann – Skwarczek, Daníček – Hatok (60. Jurdík), Vaněk (69. Fiala), Zelený – Juřena. Trenér: Jozef Weber.