Přispěli tak k velmi vydařenému zlínskému víkendu, jelikož kromě místních fotbalistů slavili i bronzoví volejbalisté a hlavně zlínští hokejoví mistři.

„Někdy se to tak v tom sportu sejde, že se vám nic nedaří. To byl přesně náš případ. Nešlo nám nic. Veškerý videorozbor byl taky k ničemu, protože se na něco připravujete, a pak dostanete v první a osmé minutě gól, za dalších dvacet minut dohráváte v deseti," mávl nespokojeně rukou trenér karvinských fotbalistů Josef Mazura.

Tentokrát podle něj zklamali tahouni mužstva a zkušení hráči. „První gól jsme dostali po fatální chybě Eismanna, další po hrubce Oforiho. První pouští balon do autu, protihráč ho předběhne, odcentruje a dostaneme gól. Pak přijde standardka a chlap, u kterého má Ofori být, si stojí neobsazen a dává nám druhý gól. Pak zase nestíháme, jsme v úplně špatném obsazení a zkušený Jovanovič to řeší faulem a červenou kartou. Co pak chcete za takové situace hrát?" ptá se trenér Mazura.

Karvinští (v bílém) prohráli po jalovém výkonu ve Zlíně.

Nebylo divu, že hosté dohrávali poločas v letargii a nezmohli se na nic. Naopak domácím narostla křídla a kontrolovali výsledek. „Neřekl bych, že nás soupeř zaskočil nějakou aktivní hrou, že by na nás vletěl. My jsme se zaskočili sami. Počet hráčů se sice po přestávce srovnal, ale vlastně jsme si až do závěru nevypracovali nic," přiznal kouč Karviné.

Za zmínku tak stály jen šance Halašky a střela Holka, která šla těsně vedle. „A to je slabá produkce na to, abychom mohli venku pomýšlet na body," uznává Josef Mazura. „Takový zápas si musíme řádně vyhodnotit, abychom při derby v Třinci nepředvedli něco podobného," varuje. (čin)

Fastav Zlín – MFK OKD Karviná 3:0 (2:0)

Branky: 1. a 8. Poznar, 65. Železník. Rozhodčí: Houdek – Dobrovolný, Vaňkát. ŽK: Benčík, Salachna – O. Cverna. ČK: 59. Malcharek – 29. Jovanovič. Diváci: 1267.

Karviná: Pindroch – Mikula, Ofori, Jovanovič, O. Cverna (62. Holek) – Vaněk, Koutný – Fiala, Gonda (86. Svatonský), Eismann – Kurušta (46. Halaška). Trenér: Josef Mazura.

Další zápas hraje Karviná ve čtvrtek 1. května od 16 hodin v Třinci.