Domácí měli k výhře nakročeno už v první půli, ale Vladimír Mišinský zahodil tutovku, k tomu spálil ještě další šanci a se zahozením gólovky se přidal i Fiala. „Mohli jsme se uklidnit daleko dřív," mínil po utkání trenér Karviné Josef Mazura.

Ten ocenil snahu svých svěřenců, kteří kombinačně zdatného soupeře prakticky nepustili do vápna. „Byli jsme na Ústí dobře připraveni. Měli jsme i více šancí, naše výhra je určitě zasloužená," přebíral si Mazura průběh zápasu.

Jediný gól utkání obstaral Jakub Hottek a světe div se – hlavičkou. „To byl můj první gól hlavou," přiznal po utkání karvinský technik. Zřejmě se nechal inspirovat spoluhráčem Cikem, který skóroval poprvé v životě hlavou před dvěma týdny proti Opavě.

„Na tom by něco mohlo být, oni jsou velcí kamarádi," uculoval se po zápase zkušený Roman Fischer, který do hry naskočil už po devíti minutách místo zraněného Hoferici. „Nebylo to zase tak hrozné, i když to člověk vnímá jinak, než kdyby měl jít na plac od začátku. Ale jsem rád, že jsem se tam dostal," vyprávěl Fischer po utkání.

Trenér Severočechů Přemysl Bičovský po utkání smutnil, že jeho tým neurval v Karviné ani bod. „Tohle bylo typické remízové utkání, soupeř měl dvě šance, my také. Nakonec po situaci, kdy je balon na soupeřově polovině, ho ztratíme a dostaneme nešťastný gól po teči. Teď pojedeme sedm hodin domů, to bude nepříjemná cesta autobusem," povzdechl si Bičovský.

Úplně stejně na tom ale byla na podzim Karviná. Ta dostala rozhodující gól dokonce v poslední minutě. V neděli vybírala zasloužené úroky.

MFK OKD Karviná – FK Ústí n. L. 1:0 (0:0)

Branka: 86. Hottek. Rozhodčí: Ochotnický – Vlasjuk, Marek. ŽK: Hoffmann – Zeman. Diváci: 962.

Karviná: Paleček – Hoffmann, Mikula, Homola, Knötig – Vaněk, Hottek (90. Sobala) – Fiala (57. Vaclík), Hoferica (9. Fischer), Ciku – Mišinský. Trenér: Josef Mazura.

Další zápas hraje Karviná v neděli v Čáslavi.