FK Mutěnice – MFK Karviná 3:2 (2:2)

Trenéru Mašlejovi, jenž opět nastoupil v základní sestavě, se v týdnu zranil mladý Knötig. Šanci tak v obraně dostal další mladý hráč Valový, na pravém halvu nastoupil zase Reichl. „Kluci podali výborný výkon, jsem s nimi spokojen. V záloze hrál Reichl i Vávra výborně, Valový rovněž. Vůbec celý tým podal kompaktní výkon, určitě se nemáme za co stydět,“ mínil Petr Mašlej. Za první dva góly domácích může podle něj gólman Gradek, který dostal přednost před Pacanovským, ale bohužel inkasoval tři branky.

Mutěnice se přitom prosadily třikrát po standardních situacích. „Vést 2:0 a ještě prohrát, to naštve. Jeli jsme sem minimálně pro bod, ale hloupě jsme ztratili vítězství,“ přidal se vedoucí karvinského mužstva Petr Hort. Karviná měla od začátku herní převahu a dokázala ji zužitkovat. Už v 5. minutě se po rohovém kopu hlavou prosadil Bystroň – 0:1. Zaskočený soupeř se ke slovu téměř nedostal, tempo hry určovala Karviná. Ve 14. minutě se Juroszek postaral o nádherný moment zápasu, když se skvěle orientoval a obloučkem à la sparťan Horváth z půlky hřiště přehodil domácího gólmana – 0:2. Následně vstřelil Mašlej gól na 3:0 pro Karvinou, ale rozhodčí jej neuznali pro domnělý ofsajd. „Za stavu 3:0 by se už domácí nezvedli,“ troufl si prorokovat Hort.

Domácí z toho profitovali. Po půlhodině hry se po trestném kopu trefil hlavou Škripec a snížil. Karviná pak měla další skvělé šance. Figuroval v nich aktivní Juroszek, bohužel ani jednou neuspěl a Mutěnice v poslední minutě první půle vyrovnaly. Po další standardce skóroval Zemánek. Druhá půle už byla vyrovnanější, nicméně hosté stále působili fotbalovějším dojmem. Z herní převahy se ale nic neurodilo.

„Byly tam nějaké šance, ale špatně jsme je řešili. Mutěnice se nedostaly k ničemu, až dvě minuty před koncem z ojedinělého brejku strhly výhru na svou stranu. Je to škoda, protože jsme si zasloužili vyhrát spíše my,“ litoval ztracených bodů Petr Mašlej. Také v posledním kole proti rezervě Brna se dá očekávat ze strany obou týmů bezstarostný fotbálek tak jako v sobotu v Mutěnicích.

Branky: 30. a 88. Skřipec, 45. Zemánek – 8. Bystroň, 14. Juroszek. Rozhodčí: Bednář, žluté karty: 2:4, diváci: 220.

Karviná: Gradek – Valový (80. Sourada), Gill, Ondráček, Bystroň – Reichl, Vávra, Mašlej, Holý – Opic, Juroszek (88. Urban). Trenéři: Kohut a Mašlej.

Další zápas hraje Karviná již ve středu s Brnem B.