Už loni to mezi těmito týmy byly urputné bitvy (1:0 a 0:0) a něco podobného se dá očekávat i zítra. „Loni se nám derby utkání dařila, ale zatímco Třinci nebo Frýdku jsme dokázali pár branek vstřelit, s Opavou to byly suverénně nejtěžší zápasy. Ona pod mým kamarádem Honzou Baránkem hraje víceméně pořád stejně, i ten kádr se nijak zásadně nemění. Získali Žídka z Frýdku či Simerského z Jablonce, ale osa mužstva zůstává," přemítá nad složením opavské sestavy trenér Karviné Jozef Weber.

Podle jeho mínění se bude muset Karviná připravit na pečlivou defenzivu. „Opavští hráči jsou sehraní, moc branek nedostávají, už loni jich moc nedostávali. My sice máme za sebou bezbrankový duel s Varnsdorfem, ale tam jsme se několikrát gólově prosadit mohli, a tak musíme věřit, že se do koncovky budeme dostávat i v derby. Jen ta efektivita musí být vyšší," upozorňuje Weber, který se hodlá vrátit k sestavě, která vyběhl k utkání s Varnsdorfem.

Opavané podle vlastních slov jedou k jednomu z horkých favoritů na postup. Soutěž však odstartovali úplně shodně jako Karviná, sami tak mohou být považováni za jednoho z favoritů soutěže. „Minule jsme v Karviné prohráli gólem z penalty, doma jsme pak uhráli bezbrankovou remízu, nastal čas tuto bilanci vylepšit," říká před sobotním duelem trenér SFC Jan Baránek.

„Karviná má zkušený tým, navíc se ještě posílila o Moravce, který kopal ligu na Bohemce. Mají velkou kvalitu směrem dopředu, ale my zase směrem dozadu," pousmál se před derby.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.