Karvinští v sobotu proti olomoucké Sigmě prohráli počtvrté v řadě, Hanáci mají naopak šest výher ze sedmi utkání a v tabulce jsou druzí za Velkým Meziříčím. Má se tedy karvinský fanoušek obávat blamáže?

„Řeknu to tak: Jsme sice favorit, ale určitě ne jednoznačný. Kroměříž má silný tým, pravděpodobně nás čeká střet s mužstvem, které v současné formě přesahuje rámec třetí ligy,“ uvědomuje si jeden z trenérů MFK Karviná Josef Mucha.

I tak hodlají karvinští trenéři poslat do hry „náhradníky“. Členové širšího kádru nastoupili už ve druhém kole v divizním Slavičíně a vyhráli 2:0. Pojistku přidali až v samém závěru. „Ta sestava nebude totožná, ale mladí kluci nastoupí. Oni samozřejmě herní vytížení mají z juniorské ligy, není to tak, že by nehráli vůbec. Sestavu složíme z členů širšího kádru a je na nich, aby prokázali, že jsou v ligovém týmu oprávněně,“ vysvětluje Mucha.

Tomáš Okleštěk si zahraje proti svým nedávným parťákům.

V dresu domácí Hanácké Slavie nastoupí bývalý hráč Karviné Tomáš Okleštěk. „Ten asi bude mít velkou motivaci,“ pousmál se Mucha. „Ale on celý tým Kroměříže je dost kompaktní a sehraný. Bude to hodně těžké, nicméně věřím, že to zvládneme,“ uzavírá Mucha.

Zápas v Kroměříži startuje dnes v 17 hodin.