Svěřenci trenéra Františka Straky dostali pro čtvrtfinále nejtěžšího možného soupeře. Navíc v jeho domácím prostředí. Slavia je suverénem letošního ročníku. Dostala se i do čtvrtfinále Evropské ligy, v domácí soutěži kráčí za titulem a úspěšnou sezonu bude chtít stvrdit i v Českém poháru.

Víte, komu patřila bota?
Muž zemřel po střetu s vlakem, policie pátrá po jeho totožnosti

Karvinští mají naopak přesně opačné starosti. Prioritou je záchrana FORTUNA:LIGY. Dá se tedy čekat, že do pohárového duelu v Edenu naskočí méně vytěžovaní hráči a náhradníci.

„Čeká nás velice těžký soupeř, který může postavit do sestavy kohokoliv a pokaždé to pro nás bude nesmírně těžké utkání. Ale bereme to jako svátek a příležitost se ukázat. Těšíme se,“ poznamenal Marek Bielan, asistent hlavního trenéra Straky.

Okresní derby v divizi. Dětmarovice (v bílém) porazily Havířov 1:0.
Strakovi jedno derby nestačilo. Viděl i výhru Dětmarovic nad Havířovem

Ten potvrdil, že Karviná hodlá některé své opory šetřit. „V neděli hrajeme důležité ligové utkání v Olomouci. Síly rozložíme. Kluky, kteří v pátek nehráli, anebo nastoupili pouze na pár minut, chceme vidět v akci přímo na hřišti. Nic to ale nemění na tom, že se jedeme do Prahy porvat o co nejlepší výsledek,“ dodal Bielan.

Dnešní utkání startuje v 19.20 hodin před kamerami České televize.

Baníkovci (v zeleném) vyhráli i ve Frýdku a postupují.
Házenkáři Baníku porazili Frýdek i potřetí a postupují
Bohumínští fotbalisté nevyhráli doma ani na druhý jarní pokus.
Další ztráta. Bohumín na jaře doma ještě nevyhrál
Český Těšín si domů přivezl cennou remízu.
Český Těšín si přivezl bod z Čeladné