Svěřenci trenéra Františka Straky dostali pro čtvrtfinále nejtěžšího možného soupeře. Navíc v jeho domácím prostředí. Slavia je suverénem letošního ročníku. Dostala se i do čtvrtfinále Evropské ligy, v domácí soutěži kráčí za titulem a úspěšnou sezonu bude chtít stvrdit i v Českém poháru.

Karvinští mají naopak přesně opačné starosti. Prioritou je záchrana FORTUNA:LIGY. Dá se tedy čekat, že do pohárového duelu v Edenu naskočí méně vytěžovaní hráči a náhradníci.

„Čeká nás velice těžký soupeř, který může postavit do sestavy kohokoliv a pokaždé to pro nás bude nesmírně těžké utkání. Ale bereme to jako svátek a příležitost se ukázat. Těšíme se,“ poznamenal Marek Bielan, asistent hlavního trenéra Straky.

Ten potvrdil, že Karviná hodlá některé své opory šetřit. „V neděli hrajeme důležité ligové utkání v Olomouci. Síly rozložíme. Kluky, kteří v pátek nehráli, anebo nastoupili pouze na pár minut, chceme vidět v akci přímo na hřišti. Nic to ale nemění na tom, že se jedeme do Prahy porvat o co nejlepší výsledek,“ dodal Bielan.

Dnešní utkání startuje v 19.20 hodin před kamerami České televize.