Nejen první půle, ale celý zápas patřil domácím. I bez tří hráčů obvyklé základní sestavy zahájili aktivně a okamžitě si vypracovali šance. První dvě ještě neproměnili, pak udeřilo z té nejméně nápadné. Vaněk kopal druhý roh po sobě, míč se zastavil na tělech hráčů ve vápně, když se k němu dostal všudybyl Fiala a z nulového úhlu jej se štěstím dopravil do sítě.

Hosté sice balon okamžitě vykopli a brankář schoval do náruče, rozhodčí Adámková ale viděla přesně a uznala branku.

A to nebylo vše, domácí si vypracovali další možnosti a jejich nejlepší střelec Fiala ve 25. minutě upravil na 2:0.

„Tak dobrý vstup do zápasu jsme už dlouho neměli. Byli jsme aktivní, hned měli brankové situace," pochvaloval si trenér Karviné Josef Mazura.

Je paradox, že Pardubice do nedělního utkání na jaře inkasovaly všehovšudy dvakrát a oba góly od Zlína. Ty další dostali od zlínského rodáka Fialy…

Jeho forma musí karvinského kouče těšit. „Samozřejmě, ten jeho první gól byl asi o štěstí, ale má teď fazonu a daří se mu. My jsme na Pardubice byli dobře nachystaní a kluci to navíc odjezdili, oddřeli a zaslouženě vyhráli. Mohli jsme dát i další góly, ale možná je lepší schovat si je na Zlín," usmíval se Mazura.
Druhá půle, byť i v ní měli jeho svěřenci navrch, už byla prý jen o tom, jestli Karviná současný stav udrží. „Těch kombinací tam moc nebylo, ale je pravda, že ať klidně nejsou, hlavně když jsou šance a góly. Koření fotbalu jsou branky, ty jsme dali tři a díky tomu jsme vyhráli," poznamenal Mazura.

Pardubický kouč Jiří Krejčí nemohl být zákonitě spokojen. „Po přestávce jsme se sice na nějakou čtvrthodinku zvedli, byli aktivnější, ale pak nás soupeř zase přehrál a vytvořil si další gólové situace. Vyhrál zaslouženě, my jsme fakt nepodali dobrý výkon. Chyběl nám pohyb, důraz, v tomto nás domácí přehráli. Byl to matný výkon, který už nechci vidět," přiznal Krejčí.

Domácím ani nevadly absence v sestavě, a tak do ní trenér Mazura asi nebude sahat ani pro další zápas. „Když to klape, není důvod. A abych byl úplně upřímný, ono ani není moc kým nahrazovat. V týdnu nás trénovalo dvanáct, někteří kluci měli zdravotní problémy. Pro Zlín nám bude určitě scháze Juřena, asi ho nahradí Holek, ale jinak to necháme tak, jak to je," zakončil Josef Mazura.

MFK OKD Karviná – FK Pardubice 3:0 (2:0)

Branky: 14. a 25. Fiala, 89. Svatonský. Rozhodčí: Adámková – Plesar, Antoníček. ŽK: Koutný, Juřena – Přibyl, Kudrna. Diváci: 1145.

Karviná: Pindroch – Mikula, Ofori, Jovanovič, O. Cverna – Koutný, Vaněk (65. Svatonský) – Fiala (85. Halaška), Gonda (81. Holek), Eismann – Juřena. Trenér: Josef Mazura.