Shrňme si fakta. Obě moravské divize D a E skončily minulý týden a sestupovaly z nich poslední dva celky z každé skupiny. Ze skupiny D to byly Bystrc a Bohunice, ze skupiny E pak právě Karviná B a Šumperk. Do obou divizí postupuje pět vítězů těchto krajských přeborů: Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský, Jihomoravský a Vysočina (pátý vítěz obsadil poslední volné místo, které v obou divizích zůstalo po dvou postupových týmech do MSFL, jelikož z MSFL sestoupil letos pouze jeden tým).

Pak je tady ale ještě případ z MSFL odhlášených Mikulovic. Jak nám potvrdil řídící pracovník pro fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku Radek Šindelář, ani Mikulovice, spadající územně do Olomouckého kraje, se po odhlášení z třetí ligy nepřihlásily do divize.

„Nabídli jsme to místo dalším týmům z olomouckého krajského přeboru, tedy postupně druhým Novým Sadům, třetím Velkým Losinám a čtvrtému béčku HFK, ale ani jeden na postupovou možnost nereflektoval. Podle soutěžního řádu článku 5, bod 8d je pak v takovém případě možnost účasti v soutěži nabídnuta nejlepšímu týmu z těch, které měly původně sestoupit. A to je Karviná B," ozřejmil Šindelář.

Pro funkcionáře MFK OKD Karviná je to pochopitelně zásadní informace, jelikož ti se již připravovali na úzkou spolupráci s Orlovou a s největší pravděpodobností by svůj B-tým stejně rozpustili. Možnost zachovat si ve městě divizní soutěž jim ale v dobrém slova smyslu nabourává plány.

„Je to samozřejmě stěžejní informace. Asi nikdo nečekal, že se to takto vyvine. My pochopitelně takové rozhodnutí nemůžeme rozhodnout během chvilky. Budeme se ale muset rozhodnout zítra (v pátek – pozn. aut.), protože čas nás tlačí. Musíme zvážit všechna pro a proti, jelikož důsledky našeho rozhodnutí se pak mohou s námi táhnout třeba dvě sezony," vysvětluje sportovní manažer Karviné Lubomír Vlk.

V pátek by měl jednat s dalšími lidmi nejužšího vedení klubu, hlavně s prezidentem MFK OKD Janem Wolfem, který měl v poslední době úplně jiné starosti, především ty s výstavbou nového stadionu (Deník informoval).