Karvinští začali na východě Čech svižně, brzy ale inkasovali. „Důležité bylo, že se nám povedlo na pardubický gól okamžitě nalézt odpověď," poznamenal trenér Karviňanů Josef Mazura. Na Hundákův gól totiž navázal po šesti minutách Ciku, čímž byl příděl branek pro tento zápas vyčerpán.

Diváci sledovali atraktivní bojovné utkání, v němž nebylo místo na prodlevy. „Úroveň fotbalu byla velmi slušná, hrálo se nahoru dolů, oba celky chtěly vyhrát, takže z toho nakonec byla spravedlivá remíza," domníval se karvinský kouč.

Pardubičtí byli na Karvinou dobře připraveni, přesto si v úvodním dějství vyloženou šanci nevypracovali. „Souhlasím s kolegou, zápas se musel líbit. My jsme drželi častěji míč, Karviná nás ale několikrát prověřila. Jediné, s čím nejsme spokojeni, je důraz v koncovce. Soupeře se nám totiž dařilo v kombinaci přehrávat, ale do šancí jsme se dostávali ztuha," připustil domácí kouč Jiří Pospíšil.

Karvinští předvedli během utkání několik slibných přečíslení, ta však nevyužili, takže další branka už nepadla.
A to přesto, že ve druhé půli bylo nebezpečných situací před oběma brankami daleko více. „Pardubice nám hrozily dobře kopanými centry ze stran, hrály hodně agresivně," konstatoval Mazura. Z toho vyplynula i šance Fuska, který pálil vedle. Karvinský Knötig poté nastřelil břevno a zbytek zápasu už se obešel bez tutovek, pouze s několika zajímavými náznaky.

Mazura dal v bráně příležitost slovenskému gólmanovi Pindrochovi, který podle něj nezklamal. „Moc spletitých situací řešit nemusel, ale počínal si spolehlivě. Chtěli jsme, aby se i on dostal do brány, je členem kádru a je třeba ho vidět i v ostrém druholigovém zápase," ozřejmil Mazura.

Z toho samého důvodu vzal nejspíš do Pardubic i tři dorostence, z nichž Puchel si zahrál necelou čtvrthodinu. „Mladí poctivě trénují a my jim chtěli dokázat, že jejich úsilí nevyznívá vniveč. V klubu je jistá kontinuita a chlapci potřebují získávat zkušenosti," podotkl závěrem karvinský trenér.

FK Pardubice – MFK OKD Karviná 1:1 (1:1)

Branky: 10. Hundák – 16. Ciku. Rozhodčí: Berka – Jiřík, Blažej. ŽK: Vencl, Přibyl – Knötig. Diváci: 320.

Karviná: Pindroch – Hoffmann, Mikula, Homola, Knötig – Limanovský, Vaněk, Hottek, Ciku (90. Hoferica) – Fischer (77. Puchel) – Legierski (71. Besta). Trenér: Josef Mazura.

Další zápas hraje Karviná ve středu ve Zlíně.