V sobotu si se svými kolegy poradil se zlínskými útočníky a Karviná díky tomu zvítězila 2:1. Hráči si po zápase mohli oddechnout. „Oddechli jsme si, to je pravda. I když se nám v posledních zápasech herně celkem dařilo, výsledky se nedostavovaly, takže dneska to pro nás je ohromně důležité vítězství. Ubojované," potvrdil pravý bek Karviné.

Soupeře na to, abyste se zase chytili, jste neměli zrovna snadného…
Přijel silný soupeř ze Zlína, ale to si holt nemůžeme vybírat. Soutěž je hrozně vyrovnaná, jde to vidět na té tabulce, kdy byl Zlín před námi o tři body a já nevím o kolik míst. Potřebovali jsme se zase dotáhnout zpátky na čelo a to se povedlo.

V čem byl Zlín nebezpečný? Vepředu má vysoké urostlé útočníky…
To má, ale paradoxně jsme měli větší problémy s tím, když to pak prostřídali a dali tam ty běhavější a pohyblivější. Když tam byli vysocí, tak jsme si s tím poradili, máme vzadu Trusku (Jana Trousila), takže jsme to celkem uskákali. Podle mě byli více nebezpeční s těmi druhými útočníky, slušně pak kombinovali, to nám dělalo větší potíže.

Nebáli jste se po korigující střele od Krauta, že se zase nepovede zvítězit?
Radši na to nemyslet. Nebylo to tak, že bychom hned začali panikařit, přece jen jsme těch předchozích pětaosmdesát minut celkem zvládli, takže jsme si něco podobného nepřipouštěli. V závěru jsme udělali menší chybu, propadl nám tam balon, ale zároveň jsme věděli, že takovou chybu si už nemůžeme dovolit. V takových momentech je to hlavně o přístupu jednotlivce, je třeba hrát vzadu zodpovědně a snažit se vepředu udržet balon. Já osobně jsem se pak už nebál, dobře jsme uhrávali souboje a zasloužili si vyhrát.

S těžkými soupeři jako jsou Táborsko, Žižkov či Zlín jste odehráli dobré partie. Naznačuje to něco?
Asi to, že s těma, co chtějí hrát fotbal, se nám hraje lépe. Máme pak na hřišti prostor a snažíme se sami hrát. Naopak proti těm, kteří se zatáhnou a čekají na svou šanci, jsme si moc rady nevěděli. Asi je chyba, že hrajeme dobře jen proti těžším soupeřům, musíme hrát dobře s každým, ale proti těm těžším nám to vyhovuje.

A jak to v Karviné vyhovuje vám?
Zatím jsem spokojený, pravidelně hraju, i když zpočátku ty výkony nebyly nic moc. Chyběla mi herní praxe, protože minulý rok nebyl takový, jaký bych si přál. V Bohemce jsem moc nehrál, a když, tak za farmu, kde je kvalita neporovnatelně někde jinde. Proto možná na startu sezony občas byly špatné balony, které obvykle uhrávám. Už ale cítím, že výkony mají vzestupnou tendenci a taky souhra se spoluhráči se lepší. Přece jen jsme potřebovali nějakou dobu, abychom se na hřišti lépe poznali.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.