Východočeši doplatili na to, že do utkání 9. kola doma s Karvinou nasadili brankáře Luďka Frydrycha, kterému předtím zastavila činnost disciplinární komise. Na hřišti skončil duel vítězstvím Pardubic 2:1. Tři body si ale nyní připíše Karviná, čímž se posouvá na první místo tabulky Fotbalové národní ligy o dva body před Hradec Králové.

Frydrych měl disciplinární komisí činnost pozastavenou po 8. kole poté, co se dopustil nesportovního chování po utkání na hřišti Táborska. Pardubičtí zástupci se ale pak hájili tím, že o tom kvůli administrativní chybě zaviněné špatnou komunikací s disciplinárkou neměli ponětí. „Kdybychom věděli, že je věc v řízení, tak bychom Luďka do branky nepostavili," uvedl sportovní manažer Pardubic Vít Zavřel.

Karvinský trenér Josef Mazura zachoval po verdiktu tvář hráče pokeru. „Nejsem příznivcem kontumací, ale řády platí provšechny a tři body jsou pro nás příjemné. Naši pozici na čele tabulky však budeme teprve potvrzovat. Čeká nás náročný zbytek podzimu," poukázal Mazura na mimožádně obtížný los, ve kterém jeho svěřence čeká celá špička tabulky - Hradec Králové, Sokolov, Táborsko i České Budějovice.

Pardubice, které momentálně klesly z osmé příčky na desátou, se proti verdiktu disciplinárky mohou bránit u odvolací a revizní komise.