Po posledním zaváhání se Zlínem by svěřenci trenéra Pavla Malury rádi plně bodovali. „Je sice teprve začátek sezony, ale jsme si vědomi toho, že další klopýtnutí by se nám už nemuselo vyplatit. Bude to těžké, ale musíme prostě Znojmo porazit," poznamenal úvodem karvinský Pavel Malura.

Znojmo má po třech kolech sedm bodů, dvakrát vyhrálo. Prezentuje se rychlým a přitom jednoduchým přechodem do útoku. „Když to hodně odlehčím, tak nakopnou balon na Vašíčka, který uteče obraně a dá gól," varuje Malura před schopnostmi znojemského snajpra. Právě Vašíček sestřelil v minulém kole hattrickem nováčka z Pardubic a Znojmo se díky tomu propracovalo na druhou pozici v tabulce. „Speciálně na něj si musíme dát pozor," upozorňuje kouč Karviné.

Soupeře označil za běhavé, dobře organizované mužstvo, jehož předností je ofenziva a poctivost v plnění taktických úkolů. „Porazit ho můžeme mimo jiné tím, že se do útoku budeme tlačit ve větším počtu než minule. A přidáme důraz v pokutovém území. Právě ten nám minule scházel, protože šancí jsme si vytvořili habaděj," připomněl Malura smolnou porážku od Zlína.

Znojmo dorazí do Karviné i s trenérem Leošem Kalvodou, jenž mužstvo MFK OKD v jeho druholigových začátcích vedl. Fanoušci slezského klubu na něj dodnes rádi vzpomínají. „Samozřejmě bychom chtěli bodovat. Bude to velice těžké, protože Karviná má ambice na postup a po předchozí porážce se Zlínem jistě udělá vše pro to, aby vyhrála," myslí si Kalvoda.

Bude pro něj mít utkání zvláštní náboj? „V Karviné jsem před třemi lety působil, ale mančaft se od té doby změnil. Zůstali tam snad jen dva hráči, které pamatuji. Ale běžný zápas to určitě nebude," usmívá se Kalvoda.

Utkání začíná v neděli na karvinském stadionu v Ráji v 17 hodin.