Pokud chtějí karvinští fotbalisté skončit na předních příčkách soutěže (nehovoříme přímo o postupu, na který by klub kvůli nevyhovujícímu zázemí stejně musel rezignovat), musí hráči jednoznačně porazit doma Jihlavu, nejvážnějšího kandidáta postupu do první ligy.

Hned po Jihlavě čeká Karvinou aktuálně čtvrtý Sokolov. „Tihle dva protivníci jsou těsně před námi a vlastně je to tak dobře, že hrajeme zrovna s nimi. Obě utkání nám aspoň napoví, jak ze vzájemné konfrontace vyjdeme a případně, jestli vůbec máme na to skončit v první čtyřce, což je cílem mým, hráčů i vedení klubu," souhlasí trenér MFK OKD Karviná Marek Kalivoda.

Jihlava je v současném druholigovém pelotonu nejvážnějším adeptem na posun do Gambrinus ligy. „O postup se snaží už nevím kolik let, zázemí, divácká podpora i stabilita klubu jej opravňuje na to pomýšlet na nejvyšší soutěž," přikyvuje Kalivoda.

Už vzhledem k tomu, že nad postupem Ústí i střížkovských Bohemians do ligy se vznáší spíše otazníky než jasné odpovědi, se dá právě Jihlava spolu s Brnem označit za nejvážnější uchazeče o postupové pozice. „I s Brnem ještě doma hrajeme, takže náročný karvinský divák si v závěru sezony určitě užije zajímavé zápasy. Teď nás ale čeká Jihlava a my uděláme vše pro to, abychom jí její úlohu znepříjemnili," upozorňuje Kalivoda.

Jak Karviné, tak celku z Horácka scházejí pro důležité utkání vykartovaní hráči. Domácí se nebudou moci opřít o Presla a hlavně Bartošáka, který na jaře chytil velkou formu. Jihlava bude postrádat Vaculíka s Jungrem.
„Útočná síla jihlavských fotbalistů je velká. Tecl (nejlepší střelec soutěže – pozn. aut.), Mešanovič, Kučera, to jsou jména, na která si musíme dát velký pozor," varuje Kalivoda, jehož tým zdobí pod jeho vedením solidní defenziva. Za čtyři zápasy inkasoval jen dvě branky, obě venku.

Do trafiky už ráno pro Deník spěchat nemusíte. Přečtěte si své noviny v počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Nehádejte se s příbuznými o oblíbenou křížovku, ale vytiskněte si ji hned v několika exemplářích.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.