K utkání už nebudou k dispozici zkoušení hráči Peter Nilaš, Peter Molnár a Luboš Hruška. Slováci se po úvodním týdnu přípravy v Karviné balí a míří zpět domů. „Ani jeden z těchto hráčů nepřevyšoval ty stávající. Proto jsme se domluvili na tom, že se vrátí do svých klubů a ani jednoho z nich angažovat nebudeme," prohlásil karvinský trenér Mazura.

Jejich místa nyní zaujmou Hynek Prokeš a stoper Martin Uvíra, kteří přicházejí právě z Opavy a nejspíš dostanou hned šanci.

Karvinští se v minulých dnech také dozvěděli možné soupeře pro první kolo domácí pohárové soutěže. Utkají se buď s Vřesinou, nebo Lokomotivou Petrovice. Hrát se bude 20. července od 17 hodin na hřišti soupeře.

Rozlosován byl již také nový ročník Fotbalové národní ligy, která startuje už za měsíc – 27. července. Na úvod čeká svěřence Josefa Mazury „štreka" do Varnsdorfu, ale hned ve druhém kole v neděli 4. srpna přivítají doma exligový Hradec Králové. Další výjezd bude k regionálnímu sousedovi na derby do Frýdku-Místku.

Podzimní los Karviné

1. kolo: Varnsdorf – Karviná
2. kolo: Karviná – Hradec Králové
3. kolo: Frýdek-Místek – Karviná
4. kolo: Karviná – Ústí nad Labem
5. kolo: Vlašim – Karviná
6. kolo: Karviná – Most
7. kolo: Střížkov – Karviná
8. kolo: Karviná – Vltavín
9. kolo: Pardubice – Karviná
10. kolo: Karviná – Zlín
11. kolo: Karviná – Třinec
12. kolo: Žižkov – Karviná
13. kolo: Karviná – České Budějovice
14. kolo: Táborsko – Karviná
15. kolo: Karviná – Sokolov
16. kolo: Hradec Králové – Karviná

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.