V pražských Holešovicích se produkoval fotbal velmi dobré úrovně. Oba týmy chtěly hrát, na nic se nečekalo a diváci viděli ofenzivní představení, které Karviné obvykle vyhovuje.

„Bylo to dáno i tím, že Vltavín potřeboval vyhrát, a tak nezalezl na vlastní polovinu a hrál otevřený fotbal. Žádnému týmu nesedí, když musí dobývat hradbu deseti lidí, tedy i nám ne. Takhle se hrál fotbal nahoru dolů a oba celky si vytvářely šance," konstatoval trenér Karviné Josef Mazura.

Ten udělal oproti předchozímu utkání dvě změny v sestavě, přičemž na hrot útoku se od začátku místo Holka postavil Juřena. „Musím říct, že Venca nás nezklamal. Bojoval přesně tak, jak vyžadujeme, splnil to, co jsme od něj očekávali. S ostatními se dobře doplňovali," byl spokojen Mazura.

Hra jeho svěřenců se mu líbila spíše ve druhém dějství. V tom prvním byl totiž nováček z Prahy lepší a aktivnější. „Nastřelili nám břevno, Braňo Pindroch pak chytil jeden jistý gól," vypočítával karvinský trenér šance Láncze a Pávka. Karviná zahrozila Eismannem a Fialou.

Ve druhém dějství už přibylo zajímavých momentů hlavně před vltavínskou svatyní a o většinu z nich se staral Matěj Fiala. Nastřelil tyč, měl další šanci a nakonec dal i jediný gól zápasu. „S počtem šancí, které jsme si venku vypracovali, jsem spokojen. Byly tam ještě další, nakonec jsme aspoň jednu proměnili, což nás těší. Jen škoda, že se zranil Diaby. Jak vidno, počet marodů nám neubývá," chmuřil čelo Mazura.

Ten v průběhu utkání poslal do hry i Vaňka, který hru svého mužstva oživil. „Po těch jeho zdravotních problémech v průběhu posledních dvou týdnů jsme ho nechtěli nasadit od první minuty, ale jako střídající hráč nám pomohl," souhlasil Mazura, který si přeje, aby jeho tým vytvořil nějakou bodovou sérii.

„Teď nám přibudou silnější soupeři a my si aspoň můžeme ověřit, jestli v našem týmu herní kvalita je, anebo není. Hned nejbližšímu soupeři z Pardubic máme co vracet, tak jen doufám, že to bude dobrý ofenzivní fotbal jako s Vltavínem," uzavřel Josef Mazura.

Loko Vltavín – MFK OKD Karviná 0:1 (0:0)

Branka: 78. Fiala. Rozhodčí: Orel – Peřina, Pochylý. ŽK: Ptáček, Pávek – Svatonský, Gonda, Ofori, O. Cverna, Juřena. Diváci: 200.

Karviná: Pindroch – Mikula, Ofori, Jovanovič, O. Cverna – Koutný, Gonda (65. Diaby, 85. Holek) – Fiala, Svatonský (58. Vaněk), Eismann – Juřena. Trenér: Josef Mazura.