Soubojem s nováčkem soutěže ze Zábřehu vstoupí dnes do dalšího ročníku MSFL fotbalisté Karviné. Bude to jejich druhá sezona v této soutěži. V té předchozí se s přehledem zachránili, když se většinu času pohybovali v horní polovině tabulky. Nový trenér MFK Pavel Hajný předstartovní horečku neprožívá. „Samozřejmě úplně klidný nejsem, mírná nervozita tam je, ale že bych z toho nespal, to se říct nedá,“ usmíval se před dnešním vstupem do soutěže kouč Karviné. Přeci jen toho má za sebou hodně a premiéra nového ročníku jej nemůže rozhodit.

Očekávání všech, hlavně fanoušků, jsou však po povedené přípravě, velká. Na vstupu do soutěže vždy hodně záleží, na tom se shodnou všichni, kteří se kolem hry, zvané kopaná, točí. „První utkání bývají specifická. Všichni jsou natěšení, soutěž začíná, může to být zrádné. Fakt, že začínáme s nováčkem soutěže není moc ideální, Zábřeh nebude mít co ztratit,“ upozorňuje Hajný. Nicméně stejně jako všichni v klubu čekají od svého týmu výhru. „Já věřím, že kluci podají svůj standardní výkon, podobný tomu z první půle pohárového zápasu s Hlučínem. Tam jsme zahráli asi nejlepší poločas celé přípravy. Byli jsme aktivní, dostatečně agresivní, vnutili jsme soupeři svůj styl hry,“ vypočítával klady Pavel Hajný.

Něco podobného se dá očekávat i dnes. Zábřeh, to je soupeř, jenž se pravidelně pohybuje mezi MSFL a divizí. V minulé sezoně s přehledem vyhrál divizní skupinu D, je rovněž docela častým protivníkem Karviné. „Přiznám se, že já jsem ho ale v poslední době v akci neviděl. Nevíme, čeho se od soupeře můžeme nadít,“ pravil karvinský trenér. Hráčské kvality kádru, vhodné posílení a výsledky v přípravě jej ale opravňují k optimismu. „Ano, příprava byla vydařená, mužstvo se povedlo vhodně doplnit, takže bychom mohli být spokojeni. Podle mě máme na to, abychom se v této sezoně pohybovali na špici tabulky. Moudřejší ale budeme po startu soutěže, teď je brzo na nějaké prognózy,“ dodává lodivod karvinského celku.

V jeho mužstvu by se mohla v sobotu představit až pětice nových posil. Slibně se jeví gólman Kučera, zkušení Dohnal s Chlebkem by měli vyztužit záložní žadu, dobrý dojem zanechal i Miko. „Co se týče Chlebka, ten toho v přípravě moc neodehrál, ale určitě by měl být přínosem. Pozoruji ho, každým dnem se lepší, dostává se do formy,“ podotkl Hajný. Konečně byla také vyřízena registračka levého beka Vaculína, jehož hostování z nižší rakouské soutěže se dlouho vleklo. Ale tak tomu u rakouských klubů většinou bývá.

Předpokládaná sestava by mohla vypadat takto: Kučera – Reichl, Gill, Mašlej, Knötig – Sourada, Dohnal, Chlebek (Vávra), Miko – Opic (Urban), Juroszek. Trenér: Pavel Hajný.