Částečně i díky střelecky produktivnímu Peteru Kiškovi, který se prosadil třikrát, zatímco domácí ani jednou, protože i jejich gól si dali Těšíňané. „Je to furt dokola. Každý tým má ve svých řadách nějakého střelce, jen my máme v útoku velkou díru," posteskl si trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Když se po zápase zaobíral statistikami, nedělaly mu pražádnou radost. „Aby jo, vždyť jsme nejhorší tým jara. Uhráli jsme jen pět bodů, to je ostuda. A branek jsme dali také nejméně, což spolu souvisí. Pak se nemůžeme divit, že jsme tam, kde jsme," poukázal Jadrný na skutečnost, že týmy ze dna tabulky se kvapem přibližují a v případě, že ze soutěže budou sestupovat tři týmy, což se klidně může stát, jsou už Dětmarovice v regulérním ohrožení.

Doplácejí na to, že se jim nepovedlo nahradit sedm zimních odchodů. „Ať chceme nebo ne, kvalita prostě schází. Máme v týmu kluky, kteří hrávali třeba jen okres. A vadí mi, že některým je asi úplně jedno, jestli spadneme. Po zápase za mnou přišli naštvaní Hrtánek s Holým a chtěli naši situaci řešit. To jsou bohužel možná jediní hráči, které současný stav štve jako mě," vyprávěl po prohraném derby Jadrný.

Těšínu přitom stačilo zalézt na svou polovinu hřiště a čekat, co domácí vymyslí. Nevymysleli nic. „Po té předchozí nepodařené sérii jsme chtěli hrát především zodpovědně zezadu. Stáhli jsme se, protože útočit potřebovali domácí. Ale naráželi na náš zpevněný blok. Kluci skvěle dodržovali taktiku," chválil trenér Těšína Richard Beneš.

Ani vedoucí branka Dětmarovic ho z klidu nevyvedla. „Bylo patrné, že domácí jsou trochu bezradní. My jsme hráli disciplinovaně, každý byl v prostoru, kde být měl a dopředu jsme si vyhověli," povídal Beneš.

Domácí šli do vedení po vlastní brance Konečného, ale pak namazal zkušený Hrtánek do trháku Zogatovi, který oslovil Kišku a slovenský střelec svou šanci využil. Na Dětmarovice okamžitě padla deka a inkasovaly ještě dvakrát. Kiška zkompletoval hattrick po krásných přihrávkách Lojka a Folwarczného. „On to takhle umí, vzal to na sebe a zase máme po delší době tři body," radoval se Beneš.

„Těšín nám to tak ulehčil, protože jen bránil, a my si s tím stejně neporadili. Naše hra neměla ani hlavu, ani patu. Být divákem, tak odejdu," nebral si naopak servítky domácí trenér Jadrný.

SK Dětmarovice – FK Český Těšín 1:3 (0:0)

Branky: 46. vlastní Konečný – 54., 67. a 88. Kiška. Rozhodčí: Picmaus – Lalík, Viščor. Bez ŽK. Diváci: 180.

Dětmarovice: Kotrla – Derík, Hrtánek, Zahatlan, Holý – Káňa, Mleziva, Beilner (76. J. Ligocký), Ristovský, Macko – Kurušta (67. L. Ligocký). Trenér: Josef Jadrný.

Č. Těšín: Gradek – Bolek (90. J. Zogata), Matuszek, Rac, Kupczak – Konečný, Sostřonek, S. Zogata, Michalisko (60. Lojek) – Kiška (90. Popelka) – Folwarczny (87. Fizek). Trenér: Richard Beneš.