Zápas to pro ně nebyl vůbec jednoduchý, protože bojují o udržení a soupeř k nim nepřijel s žádným odevzdaným výrazem.

„Myslel jsem, že Vendryně je jen řadovým týmem soutěže. Mýlil jsem se a už se ani nedivím, že vyklepla třeba Vítkovice. Má opravdu kvalitní tým, který nás herně přehrál. Rozdíl byl pouze v tom, že my jsme své šance proměnili, zatímco hosté vyhořeli na našem Klepkovi v bráně. Tomu dnes musíme poděkovat za body," zmínil trenér IRP Čestmír Kročil přínos hlavního hrdiny zápasu.

Domácí tahali od úvodu za kratší konec provazu, na soupeřova téměř padesátiletého gólmana stříleli jen sporadicky. „Nevím, jestli je to vedlo k podcenění, každopádně stříleli takové pukavky, které gólem rozhodně nezaváněly," glosoval Kročil.

Nebezpečnou akci pak vymyslel Hradečný, jeho lob se odrazil od země nečekaně do břevna a následný pokus Stanowského vyhlavičkoval z prázdné brány Buzek.

Pak se ke slovu dostali hosté a postupně Repaský, Stoszek a Martinčík měli obrovské příležitosti skórovat. Gólman Klepek ale čaroval a míč za svá záda nepustil. Pak se srazili hlavami Rac se Stanowskim, prvně jmenovaný dohrál se sebezapřením, když mu pomohla zdravotnice Vendryně Renáta Tomanková.

Po změně stran pomohl domácím rychlý gól Konečného a po trestném kopu Hanuse, který v dresu Vendryně kopal snad všechny standardky, pomohla domácím opět soupeřova zdravotnice. „Filip Klepek si při jednom zákroku vykloubil rameno, tak mu ho dala dohromady a on nám potom vychytal zápas," přibližoval trenér Kročil.

Klepek se neskutečným způsobem vypjal k heroickému výkonu, nezlomilo ho ani vyrovnání Martinčíka a při obrovském tlaku Vendryně zlikvidoval další tři tutovky!

Skákal na brankové čáře jako smyslů zbavený a vrhal se do všeho. Když spoluhráči viděli, jakým jde příkladem, zatnuli zuby a dřeli. „Kluky je třeba pochválit, opravdu to odjezdili. Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak to vůbec nebylo. Vendryně nás mlela," připojil se sekretář českotěšínského klubu Petr Bajtek.

A protože hosté opět zkolabovali v koncovce (jednou vyhlavičkoval míč z prázdné brány ošetřený Rac), zbylo na domácích, aby stříleli branky. Kupczak krásným lobem z pětadvaceti metrů vsítil vítězný gól, který pak jistili Fizek s Konečným. „Konečného jsem chtěl za první půli málem vynést v zubech a on pak dal dva góly," smál se Kročil. I on svůj tým pochválil. „Je pravda, že kluci dali do hry srdíčko, to je v pořádku. Vyzdvihnout ale musíme především Klepka. Snad mu forma vydrží," přeje si do pokračování záchranářských bojů Čestmír Kročil.

IRP Český Těšín – TJ Vendryně 4:1 (0:0)

Branky: 47. a 81. Konečný, 63. Kupczak, 69. Fizek – 51. Martinčík. Rozhodčí: Zelník. ŽK: 0:1. Diváci: 220.
Č. Těšín: Klepek – Bolek, Stanowski, Rac, Czyž (70. Rusek) – Konečný, Sostřonek, Hradečný, Kupczak – Trybulec (65. Przyczko), Fizek. Trenér: Čestmír Kročil.

Fair play z VendryněZdravotnice fotbalového týmu z Vendryně Renáta Tomanková měla v sobotu při utkání svého týmu v krajském přeboru napilno. Tentokrát ale „zasahovala" u protihráčů z Českého Těšína. V první půli se srazili hlavami domácí stopeři Stanowski s Racem. Rac vypadal, že snad ani nebude moct chodit, ale Tomanková ho dala dohromady tak, že dohrál zápas. Byť se sebezapřením.

Ve druhé části při obrovském tlaku Vendryně si zase hrdina utkání, brankář Těšína Filip Klepek, vykloubil rameno. Tomanková znovu přispěchala s pomocí, nahodila mu jej zpátky a umožnila Klepkovi dochytat zápas. Ten pak soupeři chytil čtyři jasné gólové situace a Vendryně prohrála v Těšíně 1:4. Ale pouze na hřišti. Ve svém středu totiž vítězku sobotního duelu měla a byla jím Renáta Tomanková.