„Bohužel jsme výsledkově navázali na předchozí dvě prohry. Konec podzimu jsme nezvládli, mohli jsme mít na kontě o dost víc bodů," mrzela porážka českotěšínského trenéra Richarda Beneše.

Těšíňané přijeli na nejhezčí stadion krajského přeboru s cílem hrát fotbal, což jim mladý tým Kravaří umožnil. „Herně jsme měli znovu navrch, stejně jako v předchozích případech. Ale nejde nám koncovka. Neumíme si vypracovat větší náskok, na což jsme opět doplatili," narážel Beneš na nevyužité šance.

Hosty poslal po centru Hradečného do vedení hlavičkující Rac. Pak měli Těšíňané i dost smůly, jelikož Mendrok trefil nejprve tyč a za pár minut i břevno. Jen do sítě se trefit nemohl.

Kravaře nebyly značnou část první půle vidět, ale pak najednou daly gól. „Snad poprvé se dostaly k nám na dostřel, po standardce jsme špatně odkopli balon a domácí srovnali," vrtěl nesouhlasně hlavou trenér Beneš.

„O přestávce jsme si v kabině říkali, že hrajeme dobře, držíme pořád balon a byla by škoda tady nechat tři body. Jen si musíme dát pozor na koncentraci, protože domácí to určitě na nás hned zkusí," přibližoval Beneš, co se dělo v šatnách.

Jenže hráče varoval zbytečně. Po třech minutách skóroval po chybě gólmana Klepka, který dostal branku z téměř nulového úhlu, domácí Dzierža a hosté museli dohánět.

I přes solidní tlak už se jim střelecky nevedlo. Šance spálili Rac a Zogata, Kišku vychytal dvakrát domácí brankář.

„Ty poslední zápasy nám ukázaly, na čem je třeba ještě pracovat. Závěr podzimu nám tedy nevyšel, ale celkově bychom mohli být i spokojeni. Náš cíl jsme nesplnili o jeden bod, ale při troše štěstí jsme mohli mít o šest sedm bodů víc. Důležité je, že jsme herně obstáli. Nikdo nás herně nepřehrál, možná Dětmarovice, jinak jsme hráli pohledný kombinační fotbal s častým držením míče. Ještě bychom měli vypilovat taktiku, protože jsme ztratili i zápasy, ve kterých jsme vedli o dva góly, ale zkušenosti přijdou časem. Daří se nám do kádru zapracovávat místní odchovance, a to je to, oč nám v Těšíně jde," uzavřel Richard Beneš.

SK Kravaře – IRP Český Těšín 2:1 (1:1)

Branky: 21. Koneczný, 48. Dzierža – 14. Rac. Rozhodčí: Trojan – Čuba, Viščor. ŽK: 2:4. Diváci: 131.

Č. Těšín: Klepek – Bolek (67. Konečný), Kupczak, Rac, Popelka – Rusek (60. Zogata, 86. Chloň), Kantor, Sostřonek, Hradečný – Mendrok – Lojek (56. Kiška). Trenér: Richard Beneš.