Neustálé míchání sestavou se tentokráte frýdecko-místeckému trenéru Goffovi šeredně nevyplatilo. Jindy nepropustná obrana byla změněna a tak přítomní frýdečtí fanoušci jen nevěřícně koukali, jak si Karvinští derby plně užívají.

Na úvodní dvě branky hostí sice zareagoval Halaška střelou k tyči. Ještě do poločasu ale uklidnil hrstku karvinských fanoušků agilní Budínský s kapitánem Eismannem.

Po změně stran padl již jen jeden gól, když věkem ještě dorostenec Hykel upravil na konečných 2:4. Na zasloužené výhře Karviné to samozřejmě už nemohlo nic změnit.

„Frýdek jsem sledoval v jeho domácích zápasech s Táborskem a Varnsdorfem. Mají moc dobrý tým, takže si dnešního vítězství moc vážím," radoval se z tříbodového úspěchu karvinský kouč Jozef Weber.

„Za posledních sedm zápasů jsme dostali tolik branek, jako za dnešní první poločas. Jde o extrém a náš výbuch. Ten se ale nevyhnul v domácím prostředí i jiným celkům. Hráči byli málo agresivní, bez pohybu, vůbec mezi sebou nekomunikovali. Chybí nám hráči dopředu, takže jsme sestavu museli zpřeházet a rozbili si tím to, co v minulých zápasech dobře fungovalo," řekl zklamaným hlasem po utkání domácí trenér Vladimír Goffa.

MFK Frýdek-Místek – MFK OKD Karviná 2:4 (1:4)

Branky: 34. Halaška, 77. Hykel – 5. a 39. Budinský, 21. Urgela, 42. Eismann. Rozhodčí: Jílek – Nádvorník, Urban. ŽK: Zapalač, Pribula – Janíček, Cverna. ČK: 63. Cverna. Diváci: 1742.

Karviná: Lipčák – Růžička, Trousil, Cverna, Eismann – Hatok, Daníček, Janíček (56. Vaněk), Zelený – Urgela (84. Jurdík), Budinský (87. Skwarczek). Trenér: Jozef Weber.

Frýdek-Místek: Mihalek – Ilko (33. Hykel), Uvíra, Literák, Švrček (86. Silveira) – Žídek – Talián, Mozol, Zapalač (46. Vašenda) – Halaška, Pribula. Trenér: Vladimír Goffa.

Další zápas hraje Karviná v sobotu s Opavou. Frýdek-Místek v týž den nastoupí doma proti Znojmu.