Dětmarovice v neděli podlehly ve Frýdlantu nad Ostravicí těsně 0:1, zatímco Karvinští si o den dříve otevřeli doma střelnici a Jakartovice vyprovodili výsledkem 9:1.

Tím se dostali do čela tabulky, takže v posledním zápase, kterým pro ně bude právě derby v Dětmarovicích, jim k postupu postačí i nerozhodný výsledek.

Trenér karvinského béčka Petr Mašlej ocenil jarní výkony Dětmarovic. „Soupeř moc gólů nedostává, pod vedením trenéra Čopjaka předvádí velmi dobrý a účelný fotbal. Ti kluci z nás rozhodně nebudou mít obavy, mají zkušené mužstvo a doma jsou extrémně silní. Pokusíme se poskládat sestavu, odpovídající významu zápasu a naším jednoznačným cílem bude pochopitelně neprohrát. Spíš vyhrát, abychom se o výsledek nemuseli třepat až do konce," vyhlásil Mašlej cíle pro závěrečný zápas sezony.

Jeho tým vykazuje v posledních utkáních výtečnou formu a na jaře ještě neprohrál, čehož si nemohl nevšimnout ani rutinér na dětmarovické lavičce Miroslav Čopjak. „Mašla udělal v Karviné kus kvalitní práce, výsledky béčka nejsou náhodné. Já se byl nedávno podívat na jeho zápas s Petřkovicemi a potvrdilo se mi, že jde o mimořádně kvalitní, běhavý tým. Budeme to mít složité," je si Čopjak vědom nesnadného úkolu.

Oba trenéři by diváky z širokého okolí pozvali na kvalitní útočně laděný fotbal. Domácí trenér Čopjak se na zápas o všechno těší. „Nejsou na nás vyvíjeny žádné tlaky, můžeme hrát uvolněně a slibuji, že budeme hrát i otevřeně. Diváky bych rozhodně pozval na útočné nadstandardní utkání kvalitní úrovně," poznamenal Čopjak.

„Nestává se často, aby poslední zápas rozhodl o všem. Určitě se bude na co dívat," přidal se Mašlej. Zápas začíná v sobotu v 17 hodin v Dětmarovicích.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#