Zatímco Bospor si v boji o záchranu čtyři kola před koncem výrazně pomohl, soupeři se situace výrazně zkomplikovala.

V utkání zazářil především křídelník Milan Halaška, autor dvou branek. Nejprve ve 14. minutě otevřel skóre, na což krátce po přestávce navázal Padých. Kolem 70. minuty se však ozvala jarní bolest bohumínského celku – fyzická kondice.

Hosté si začali vytvářet příležitosti a několikrát musel svůj tým podržet brankář Jakub Švrčina. Čtvrthodiny před koncem však ani on nestačil na ránu agilního Hanuska, který dal Lokomotivě naději.

Tu však pět minut před koncem utnul druhou trefou v zápase Halaška. „Potřebovali jsme uspět, byl to pro nás zápas sezóny a zvládli jsme ho za tři body. Jen to mohlo být klidnější, stačilo dát na tři nula,“ připomněl trenér Bohumína Martin Špička tutovou šanci Martina Hanuse po nápadité kombinaci Jatagandzidise s Padýchem, po které ale bývalý kanonýr Hlučína nechal vyniknout brankáře Mrozka.

Stejně tak už na konci prvního poločasu mohli uklidnit domácí tým opět Padých s Jatagandzidisem, ovšem jejich brejk k překvapení takřka tří stovek lidí v areálu gólem neskončil. „Nastoupili jsme do toho vlažně, působili jsme unaveně, ale rozehráli jsme se a nakonec si vytvořili i šance,“ okomentoval zápas zkušený obránce Petrovic Tomáš Bajzáth.

Na mysli měl především možnosti Hanuska, který krom jiného dvakrát rozezvučel za Švrčinou břevno. „Ví se, že Bohumín měl špatnou přípravu, tak jsme do toho ve druhé půli vletěli, ale bohužel z toho nic nebylo,“ pokrčil rameny Bajzáth i při vědomí, že pozice Lokomotivy v tabulce je teď ještě složitější. „Ve hře je ještě dvanáct bodů, takže nic nevzdáváme,“ dodal Bajzáth.

Naproti tomu Bospor se utnutím série třinácti zápasů bez vítězství výrazně přiblížil k záchraně. „Na výhru se tady čekalo dlouho, takže jsem samozřejmě spokojený. Věřím, že nám to do závěru sezóny pomůže,“ uzavřel Martin Špička.

Bospor Bohumín – Lokomotiva Petrovice 3:1 (1:0)

Branky: 14. a 83. Halaška, 46. Padých – 73. Hanusek. Rozhodčí: Kontoršikov – Dudek, Sivera. ŽK: 0:1. Diváci: 255.

Bohumín: Švrčina – Sittek, Leibl, Košťál, Šiška – Halaška, Vaclík, F. Hanus (87. L. Poštulka), Padých (69. Palej) – M. Hanus, Jatagandzidis (79. Ferenc). Trenér: Martin Špička.

Petrovice: Mrozek – Bajzáth, Gill, Ruisl, Hujo – Klimas, Dayero (60. Bujok), Czyž, Hoffmann (54. Urban) – Bibaku, Hanusek. Trenér: Rafal Klusek.