Euforického vítězství dosáhli Těšíňané ve druhé minutě nastavení, když vítězný gól zaznamenal Karel Gebel, který byl na hřišti zhruba deset sekund…

Klub v týdnu provedl změnu na trenérské lavici, když provizorního kouče Vlastimila Kulu nahradil Čestmír Kročil. „Zprvu jsem vůbec nechtěl. Těšín mě poprvé kontaktoval už před zápasem s Dětmarovicemi, na který jsem se přijel podívat a když jsem viděl stav mužstva, tak jsem si říkal, že jen blázen by ho převzal. No, asi jsem fakt blázen, nakonec jsem totiž na nabídku kývnul, už kvůli Zbyškovi Nowakovi, kterého znám a který v Těšíně dělá vedoucího mužstva," vykládal Kročil po tříbodovém zisku nad soupeřem, který momentálně vede bývalý kouč Těšína Pavel Smatana.

Právě jemu je pokládána za vinu momentální situace v tabulce. Kročil po zápase vlastně potvrdil Kulova slova o tom, že mužstvo je na tom kondičně mizerně. „Na prvním tréninku po mém příchodu jsem se doslova zhrozil. Kluci po patnácti minutách nemohli, někteří chtěli zvracet, ale já jsem jim řekl: Chlapi co blbnete? Tohle byla jen rozcvička, trénovat teprve začneme," kroutil hlavou trenér Kročil.

Není asi třeba připomínat, že Těšíňané měli před vzájemným soubojem se Smatanovým Frýdlantem o motivaci postaráno. První půli však odehráli strašně a kdyby prohrávali 0:3, nikdo by se nedivil. Jenže Frýdlant proměnil jen jednu šanci. Po změně stran Šlavka srovnal a Těšín se zvedl.

Když se hrálo 90 minut 1:1, poslal Kročil na rohový kop místo naštvaného Przyczka taktéž naštsvaného náhradníka Gebela s tím, ať se postaví do pětky. „A on dal gól!" nejspíš ani nepočítal s tím, že mu tento tah tak dokonale vyjde, trenér Kročil. Radost na domácí lavičce i v hledišti tak byla neskutečná.

IRP Český Těšín – BFK Frýdlant n. O. 2:1 (0:1)

Branky: 50. Šlavka, 90(+2). Gebel – 14. Ursíni. Rozhodčí: Pustějovský. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Č. Těšín: Stach – Bolek, Stanowski, Šlavka, Kupčák – Konečný (70. Rusek), Kantor, Koper, Hradečný (77. Nowak) – Przyczko (90(+2). Gebel), Trybulec (83. Staník). Trenér: Čestmír Kročil.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu v Rýmařově.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.